Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 06. 2017

Dekanijska Marijanska procesija

Ob 100-letnici fatimskih dogodkov, ki smo se jih spomnili 13. maja, dekanije pripravljajo procesije na čast Marije Fatimske. Tako se je praznovanju pridružila tudi dekanija Domžale, ki je vernike povabila v župnijo Dob k slovesni marijanski pobožnosti in procesiji z lučkami ter sliko brezjanske Marije na predvečer praznika Kraljice Slovencev Marije Pomagaj z Brezij, 23. 5. 2017.

Dolga procesija vernikov se je iz vseh župnij dekanije Domžale vila po obronkih Doba. Najprej so duhovniki dekanije Domžale zapeli litanije Matere Božje v cerkvi, ljudstvo pa je odpevalo. Po litanijah in posvetitvi dekanije Domžale Materi Božji Kraljici Slovencev, je sledila procesija s sliko Marije Pomagaj in lučkami.

Miro Pivar