Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 09. 2013

Oznanila 26 nedelje med letom

V ponedeljek zvečer bo redno srečanje biblične skupine. Istočasno bo tudi srečanje vseh, ki čistite našo cerkev. Naj pride na srečanje iz vsake ekipe vsaj en predstavnik, da se dogovorimo za vrstni red in vse ostalo potrebno.

V torek, 1. oktobra, imamo v naši župniji dan celodnevnega čaščenja, ko bo preko celega dneva izpostavljeno Najsvetejše in bo v skupni ali posamični molitvi priložnost za našo izročitev Gospodu. Svete maše bodo ta dan ob 7.00, 10.00 in zvečer ob 19.00, vmes pa molitvene ure po razporedu, kot je bilo objavljeno v župnijskem listu preteklo nedeljo. Popoldan k molitvam vabljeni vsi otroci, ne samo tisti, ki imate ta dan verouk. Zvečer ob 19.00 bomo imeli najprej litanije Matere Božje s slovesnim blagoslovom in nato še sveto mašo. Ta dan ste res vsi lepo vabljeni, da se vsaj za kakšen trenutek ustavite v cerkvi in počastite Jezusa v Najsvetejšem zakramentu!

V sredo zvečer ob 20.00 imamo srečanje tajništva ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 bo v veroučnih učilnicah prvo srečanje v pripravi odraslih na prejem zakramentov – katehumenat. Če poznate koga, ki bi želel prejeti zakramente svetega krsta, svetega obhajila ali svete birme, posredujte to informacijo naprej in jih povabite v naše oltarno občestvo.

V petek zvečer začnemo z birmansko devetdnevnico – neposredno pripravo na praznik svete birme. Birmanci bodo sodelovali pri sveti maši vsak večer ob 19.00, v nedeljo bodo sodelovali pri sveti maši ob 11.30.. K devetdnevnici vabljeni tudi starši in botri ter vsi ostali, da skupaj prosimo za darove svetega Duha ter naše mlade podpremo z molitvijo. Vsak večer bo tudi priložnost za sveto spoved.

V soboto bomo imeli čiščenje cerkve pred praznikom svete birme. Zberemo se ob 8.00, s seboj prinesite kakšno krpo, metlo in podobne pripomočke.

Prihodnjo nedeljo bo za našo župnijo žegnanjska nedelja, ko se spominjamo obletnice posvetitve farne cerkve. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za potrebe cerkve in za kritje stroškov raznih obnovitvenih del.

Na žegnanjsko nedeljo bomo zunaj pred cerkvijo izvedli tudi manjši »knjižni sejem«. Pri pospravljanju župnišča smo namreč našli veliko število raznih knjig, ki so povezane z našim krajem ali župnijo. Nima pomena, da nam te knjige ležijo v župnišču, ampak da jih vi vzamete. Po vsaki sveti maši bodo mladi zunaj pred cerkvijo pripravili mize, kjer vam bodo knjige na razpolago. Zraven bo tudi škatla za vaš prostovoljni dar.

OBVESTILA IN POVABILA:

Vse pare, ki želijo bolje spoznati drug drugega in se pripraviti na zakon, vabimo, da se udeležite Šole za zakon. Srečanja, ki jih bosta vodila Klara in Blaž Otrin, bodo predvidoma vsak 2. in 4. četrtek v mesecu od oktobra do maja ob 20h v župnišču v Dobu. Prvo srečanje bo 10. oktobra ob 20. uri. Prijava ni potrebna. Več informacij na 031 424 511 (Klara) in na spletni strani Najina pot (www.najina-pot.rkc.si).

Kot ste verjetno že videli, zadaj za cerkvijo popravljajo križišče med železnico in asfaltno cesto. O tem naj povem, da imamo namen požagati vrbo, ki raste tam tik ob cesti. Ker je že precej v letih in zelo velika, je nevarno, da jo pozimi polomi sneg ali da kakšna veja že prej pade na kakšen avto, ki je parkiran pod njo. Ob močnejšem vetru in neurjih, ki jih letos tudi ni bilo tako malo, so bili tudi sosedje čez cesto v strahu, da jim ne bo vse skupaj padlo na streho.

V prihodnjih dneh ali tednih se bomo lotili nujne manjše obnove strehe na cerkvi. Strešna kritina, ki sicer ni stara (okoli 15 let), je namreč zelo slabe kvalitete in tako je kar nekaj strešnikov počenih ali razbitih, nekaj jih celo manjka. Zaenkrat bomo samo zamenjali poškodovane in tako preprečili zamakanje in nastajanje škode ob dežju in snegu.

Možakarji so rekli, da so sredine delovne akcije postale že kar tradicija! Vabim vas torej na tradicionalno delovno akcijo v sredo popoldne ob 16.00, da počistimo še zadnji del vrta okoli hiše. Hvala vsem, ki ste pomagali do sedaj!

V župnišču imamo gospodinjo! Za normalno delovanje je zelo pomembno, da ima človek red – tudi pri hrani. Tako se je na prošnjo izpred enega meseca odzvala gospa Vida Kejžar iz Trzina, ki sedaj prihaja od ponedeljka do petka in nam skuha kosilo. Ob sobotah in nedeljah pa še vedno z veseljem sprejemamo vaša povabila. To je hkrati tudi priložnost, da se med seboj bolje spoznamo in navežemo lepe medsebojne odnose. Naj na tem mestu izrečem tudi zahvalo vsem, ki tako lepo skrbite za nas duhovnike in nas zalagate s pecivom, sadjem, zelenjavo in drugimi stvarmi.