Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 07. 2017

Župnijski dan

V nedeljo, 4. 6. 2017, je v Domžalah potekal župnijski dan, ki je namenjen druženju faranov. Začel se je ob 12.30 s skupno molitvijo in kosilom. Program je povezovala Natalija Podjavoršek.

Za glasbeno popestritev druženja je med prvimi poskrbela Špela Sever, ki je zapela pesmi Zaklad iz srca in Na kožo pisana. Nato je sledil otroški pevski zbor Sončni žarki. Zapeli so tri pesmi. Zborovodkinja Lili Sever je povedala, da so se ljudje že od nekdaj srečevali z Bogom in tudi mi se bomo na marsikateri način srečevali z njim, zato so za prvo pesem izbrali pesem s pomenljivim naslovom Srečanja. Drugo pesem so posvetili Mariji. S to pesmijo so se ji zahvalili za varstvo in skrb, ki nam ju posveča, in se ji priporočili za varstvo tudi med počitnicami.

Sledil je blagoslov koles, skirojev, rolerjev in tudi otroških vozičkov. Župnik mag. Klemen Svetelj je povedal, da je gotovo prav, da ta prevozna sredstva uporabljamo, da se Bogu za blagoslov zahvaljujemo in ga obenem prosimo, naj nas varuje. Blagoslovljena prometna sredstva naj nam bodo znamenje, da nas Bog spremlja na vsakem koraku in da smemo vedno računati z njegovo pomočjo. Hkrati pa je poudaril, da blagoslov ni čarobna paličica, temveč nam pomaga, da znamo prevozna sredstva pametno in preudarno uporabljati, ne more pa preprečiti vsake naše neumnosti, zato je treba z blagoslovom vedno sodelovati. V sodelovanju z Bogom lahko s prevoznimi sredstvi vedno naredimo nekaj dobrega zase in tudi za vse ljudi, s katerimi se bomo srečevali. Naj bo božji blagoslov znamenje božje ljubezni do nas, hkrati pa tudi naše pripravljenosti, da drug drugemu delamo veselje.

Sledil je pevski nastop najmlajših otrok iz Družinske kateheze ob spremljavi Natalije Podjavoršek na kitari.

Družinska kateheza in zbor Veseli kristjani so ob spremljavi pianistke Nataše Banko ter kitaristov Ane Hočevar in Mateja Zrimška, Gala Podjavorška na violončelu, Katarine Banko na flavti in pod vodstvom zborovodkinje Natalije Podjavoršek zapeli pesmi Če bi bil mogočen lev, On živi, Pričeval ljubezen bom ter Ritem srca.

Z ubranim večglasnim petjem se je predstavil mladinski pevski zbor Amen. Nastopili so tudi veroučenci od 1. do 6. razreda.

Skavti pa so za mlade pripravili različne igre. Poskrbljeno je bilo tudi za pijačo in jedačo, k zabavnemu vzdušju pa je pripomogla tombola s tremi bogatimi nagradami. Prvi dve glavni nagradi sta bili kolesi, ki jih je prispeval glavni sponzor Avto Šubelj, tretjo nagrado, skiro, pa Erdani šport. Druge dobitke so prispevali farani in preostali donatorji. Manjkala nista tudi srečelov in sladka stojnica. Zbrana sredstva bodo namenjena za gradnjo trga med cerkvijo in župniščem. Župnijski dan, pri izvedbi katerega so sodelovali številni prostovoljci in donatorji, je bil tudi tokrat uspešno izveden.

M.G., Foto: Miro Pivar