Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 07. 2017

Oratorij

Ta teden je bilo na župnijskem dvorišču več otroškega vrveža kot kateri koli teden leta. 120 radoživih otrok in 30 mladih animatorjev je med 26. junijem in 1. julijem pod geslom “Dotik nebes” združeval poletni oratorij.

Letos smo v njem spoznavali Marijo in njeno življenje in se trudili čim bolj spoznati in sprejeti darovanje, modrost, sočutje, cerkev in mir. Te vrednote so nas spremljale pri vsem, kar smo čez teden počeli.

Vsako jutro smo začeli z dvigom zastave in himno , nadaljevali s katehezo in zanimivimi delavnicami. Izdelali smo vse od ladij, zapestnic, poletnih spominkov, lesene hiške, daril, marmelade, kruha, učili smo se šivati, obiskali Karitas, izvajali kemijske poskuse in mnogo drugega. Po delavnicah smo odšli na molitev v cerkev in nato na kosilo . Kosilu so sledile tekmovalne popoldanske igre , po njih pa smo se počasi odpravili domov. S torka na sredo je del otrok na oratoriju tudi prespal, v četrtek pa smo odšli na izlet v Gornji Grad.

Vsak dan je spremljalo veliko iger, bansov, plesa, pesmi in poškodovanih gležnjev, tako da je bilo res veselo. Imeli smo se tako lepo, kot si želimo, da bi se imeli še vse poletje. Ali pa vsako poletje. :)