Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 07. 2017

Junij v vrtcu Dominik Savio

Prišel je junij in z njim toplo sonce, ki nas je vabilo ven. Veselili smo se poletja, si oblekli kratke hlače, majice in se podali raziskovat. Najmlajši so po dolgem in po čez raziskali bližnjo okolico vrtca in iskali vodo v različnih pojavnih oblikah. Našli so luže, potoček in reko, še najbolj pa so uživali, ko so v peskovniku vrtca pretakali vodo, kopali jarke in delali potičke. Malo starejši so se odpeljali v Volčji Potok , se »naduhali« rožic, opazovali potoček, ribnik in se čudili, kaj orjaške ribe počnejo tam. Najstarejši otroci pa so odšli malo dlje, vse tja do Logarske doline , kjer so kar dve noči pogumno prespali z vzgojiteljicami.

Prav vsi smo spoznali, da je čista voda vir življenja ne le za ljudi, temveč za vsa živa bitja, in se bomo še naprej trudili spoštljivo, varčno in odgovorno ravnati z njo.

Prav posebno srečanje, ki je združilo vse skupine, starše in zaposlene, pa je sredi meseca potekalo v domači cerkvi, kjer je gospod župnik Klemen daroval zahvalno mašo ob zaključku katehetskega leta . Sveta maša je bila prav posebna, bogata z glasbenimi in pevskimi vložki. Otroci so z iskrenim veseljem izrekali prošnje in zahvale ter ponosno povedali, česa vse so se naučili v tem šolskem letu. Nabirka, pri kateri se je zbralo 824,52 €, je bila v celoti namenjena našemu vrtcu. Za vaš dar se vsem najlepše zahvaljujemo.

Z junijem se torej šolsko leto poslavlja, tako kot tudi nekateri naši otroci, ki bodo jeseni pogumno zakorakali skozi šolska vrata.

Še prej pa pridejo na vrsto počitnice; naj bodo ne- pozabne, razigrane, naj bo to čas, ko se bomo lahko prav vsi malo ustavili, oddahnili in nabrali novih moči! Srečno!

Vzgojiteljica Urša Lavrič