Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 07. 2017

Romanje na Brezje

Tudi letos smo romarji iz Domžal, tokrat že tretjič, poromali na Brezje. Večina nas je šla s kolesi, nekaj pa tudi peš.

Kolesarji smo tako štartali v soboto, 24. 6. 2017, ob 3.30, medtem ko so pohodniki odšli že nekoliko prej, in sicer v petek ob 20.00 iz Šentvida. Na zbirnem mestu se nas je zbralo 27, sledila je molitev in odhod. Prekolesarili smo pot, dolgo 42 kilometrov, skozi Mengeš, Vodice, Valburgo, Trboje, Kranj, Naklo in Podbrezje ter imeli nekaj manjših postankov, da smo se spet nabrali skupaj. Na cilju nas je čakal zaslužen počitek in pa seveda sv. maša v tamkajšnji romarski cerkvi.

Maševal je škof dr. Anton Jamnik, somaševalo pa je še nekaj duhovnikov (med njimi tudi naš g. župnik Klemen Svetelj). Po maši smo se še skupinsko fotografirali vsi romarji, sej je bilo to tudi zahvalno romanje mladih iz naše nadškofije. Privoščili smo si sladoled, nato pa se z avti odpravili domov.

Verjamem, da je to za vse nas spet nova izkušnja. Upam, da se bomo tudi prihodnje leto v tako velikem številu zbrali in ponovno poromali k Mariji Pomagaj.

Tjaša Nosan