Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 09. 2017

Marijino vnebovzetje

15. avgust je za nas vernike vedno poseben dan, saj se še dodatno zavemo vsemogočnosti Boga, ko je Marijo Devico s telesom in dušo vzel v Nebo. Tudi domžalska cerkev na hribčku na Goričici je posvečena Marijinemu vnebovzetju, zato nam je to praznovanje še toliko bliže.

Tudi letos smo Marijino vnebovzetje slavili na poseben način. Slovesne svete maše so se vrstile čez cel dan. Pred vsako smo molili rožni venec in se poglabljali v skrivnostno življenje Jezusa in Marije. Večerna sveta maša pa je najbolj obiskana, saj se po blagoslovu zberemo pred cerkvijo in v prijetnem vzdušju zaključimo radostni večer.

Mize so ponujale dišeče domače dobrote in osvežilno pijačo. Hvaležni za vse, kar prejemamo, smo se še posebej zahvalili in izročili naši Materi Mariji.