Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 10. 2013

Oznanila 28 nedelje med letom

Današnja nedelja je za našo župnijo zelo slovesen dan, saj bomo pri sveti maši ob 10.00 obhajali slovesnost svete birme. Podprimo z molitvijo in zgledom 51 mladih iz naše župnije, da bodo z veseljem sodelovali s Svetim Duhom in v vsej polnosti uporabljali Njegove darove.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri današnji slovesnosti svete birme, naj si bo to pri pripravah pred slovesnostjo ali pri današnjem slavju.

V ponedeljek popoldan ob 15. bo pogreb Jožefe Filo iz Lobodove ulice 8.

V torek popoldan bo ob 15. uri sveta maša v Domu upokojencev Domžale.

V sredo zvečer ob 20.00 je srečanje članov ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 je srečanje odraslih v pripravi na zakramente – katehumenat.

V petek zvečer ob 20.30 je znova redno srečanje mladinske skupine. Vabljeni srednješolci, študentje in mladi v poklicih!

Prihodnja nedelja je 29. navadna nedelja, imenovana tudi misijonska nedelja. Nabirka misijonske nedelje je namenjena našim misijonarjem, ki po svetu oznanjajo Kristusa in pomagajo ljudem v stiskah. Poleti je bila med nami s. Barbara, ki trenutno deluje v Ukrajini in smo ji že takrat kot župnija dali nekaj denarja. Nedeljsko nabirko vam tako še posebej toplo priporočamo.

Hkrati nas iz Misijonskega središča vabijo, da si ogledamo t. im. »Misijonsko vas«, ki bo v petek in v soboto postavljena v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano. V petek bodo izvajali muzikal o p. Mihu, predstavljena bo tudi knjiga, ki je izšla ob drugi obletnici njegove smrti. Osrednje praznovanje misijonske nedelje za našo nadškofijo bo v nedeljo ob 16.00 v Planini pri Rakeku.

V župnišču že lahko dobite razne koledarje za leto 2014, pa tudi Miklavž je že poslal svojo ponudbo – za ta pridne!

Med tiskovino poleg nove številke Družine in ostalih revij dobite tudi obrazce za podpis evropske državljanske pobude: EDEN IZMED NAS. Pobudniki z njo želijo doseči prepoved financiranja dejavnosti, ki vodijo v uničevanje človeških zarodkov. Obrazce lahko vzamete domov in jih izpolnjene prinesete nazaj prihodnjo nedeljo.