Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 11. 2013

Oznanila 31 nedelje med letom

Ob današnji zahvalni nedelji bi se vam radi duhovniki zahvalili za vso pomoč in podporo, ki jo čutimo z vaše strani pri našem poslanstvu. Razni darovi v materialni ali finančni obliki, podpora v molitvi, razne spodbude v besedah in dejanjih… Iskrena hvala za vse to! V imenu celotnega občestva pa bi se danes rad zahvalil vsem, ki skrbite za lepoto bogoslužja (pevci, organisti, ministranti, bralci); vsem, ki redno teden za tednom čistite našo cerkev in veroučne učilnice (zlasti gospe Agati Flis); hvala vsem katehetom, ključarjema, gospodarskemu svetu… Hvala vsem, ki ste tako dobrovoljno priskočili na pomoč pri čiščenju župnišča in njegove okolice; hvala gospodu Hrovatu, ki je daroval strešnike za obnovo strehe na cerkvi in vsem ostalim, ki se vedno znova z veseljem odzovete povabilom in klicem po pomoči. Prijetno je živeti med ljudmi, ki tako lepo skrbijo za svoje dušne pastirje.

Med tiskovino najdete novo številko Župnijskega lista.

V župnijskem listu vas na poseben način opozarjam na kvadratek: Pomoč ob požaru. Na Župnijski karitas Domžale smo se odločili, da za pomoč žrtvam nedavnega požara odpremo poseben račun, na katerega lahko nakažete svojo denarno pomoč. Pomagate pa lahko tudi s hrano, obleko, posteljnino ali kako drugače. Več in bolj točne informacije lahko dobite neposredno v pisarni Karitas na Ljubljanski cesti 34.

Hvala vsem, ki ste po svojih močeh pripomogli k tako lepemu praznovanju praznika Vseh svetih!

V tem tednu imajo otroci znova verouk po ustaljenem urniku.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldan (nedelja), bo v Moravčah dekanijsko srečanje župnijskih pevskih zborov. Srečanje se začne ob 15. uri. Lepo vabljeni na to srečanje.

Istočasno bo tukaj doma pogreb pokojne Marije Vidmar, ki jo priporočamo v molitev.

V ponedeljek zvečer bo ob 18.30 (takoj po sveti maši) srečanje animatorjev za enodnevni adventni oratorij, ki ga bomo imeli konec novembra. Vabljeni vsi dosedanji oratorijski animatorji, zlasti lepo povabljeni tudi letošnji birmanci.

V ponedeljek ob 20.00 bomo imeli srečanje za starše 4. razreda veroučne šole. Dobimo se v zimski kapeli.

V torek zvečer ob 19.30 začenjamo s ciklom 8 srečanj pod skupnim naslovom: »Večeri na Goričici«. Rdeča nit vseh večerov bo: veroizpoved. Večere priporočamo vsem, ki bi radi poglobili svoje znanje in vedenje o krščanski veri. Srečanja bi lahko poimenovali tudi kot (s)poznavanje krščanstva na odrasel način, saj dostikrat ne znamo ubesediti tistega, kar v dejanjih vedno znova delamo ali pa smo mogoče že pozabili, zakaj neko stvar delamo. Vabljeni torej na srečanja, ki jih bo vodil g. kaplan.

V sredo zvečer ob 19.00 je srečanje za starše 1. razreda.

V sredo zvečer ob 20.00 je redno srečanje vseh katehetov naše župnije.

V četrtek zvečer ob 20.00 je srečanje za starše 3. razreda veroučne šole.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje zakonska skupina; svoje redno srečanje imajo tudi odrasli skavti.

Prihodnjo nedeljo bomo med nami gostili g. Dimitrija Rudolfa, ozdravljenega narkomana. Nagovoril nas bo pri vseh nedeljskih dopoldanskih svetih mašah, po maši pa bo tudi prilika za nakup knjige, ki jo je o svojem življenju napisal naš gost. Lepo povabljeni!