Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 01. 2018

Domžalski komorni zbor nam je letos že tridesetič podaril prelepo Božično darilo

Domžalski komorni zbor je letos tradicionalno že tridesetič Domžalčanom podaril prelepo božično darilo in s tem polepšal prihod Gospodovega rojstva.

V cerkvi Marije Vnebovzete v Domžalah so pevke in pevci izvedli vsakoletni božični koncert, ki je tudi letos prinesel nekatere novosti.

Na božič, ob 16.00, kot smo vajeni, smo tudi letos lahko prisluhnili izvrstnemu koncertu komorne glasbe. Pevci so presenetili z odličnim in zahtevnim izborom pesmi in kakovostno izvedbo, še posebej ob menjavi dirigenta in nekaterih menjavah v zboru. Njihovo ubrano petje je pod vodstvom novega zborovodje Gregorja Klančiča napolnilo domžalsko cerkev.

Obiskovalci božičnega koncerta smo lahko prisluhnili božičnim pesmim slovenskih in tujih skladateljev, letos so še posebej izstopale božične pesmi slovenskega skladatelja Alojzija Mava.

Po sklepni Sveti noči smo se zunaj ob čaju, pecivu in prijetnem klepetu tudi pogreli, si voščili in se zadržali ob prijetnem druženju.

Tadeja Kreč