Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 01. 2018

Teden Karitas in Adventna tržnica 2017

Na nedeljo Kristusa Kralja smo po svetih mašah dobili vrečke s Karitasovo nalepko, ki smo jih napolnili z živili in jih prinesli v cerkev na 1. adventno nedeljo. Nabralo se je lepo število vrečk, polnih trajnih osnovnih živil pa tudi raznih priboljškov.

Kot nadaljevanje dobrodelne akcije pa je sledila še adventna tržnica. Adventna tržnica v naši župniji že tradicionalno poteka na 1. in 2. adventno nedeljo. Po vseh svetih mašah smo odrasli skavti in skavtinje domžalske bratovščine ponudili različne ročno izdelane voščilnice, ki smo jih izdelovali v novembru in prelepe šivane voščilnice, ki jih je poslala naša misijonarka v Ukrajini, sestra Barbara. Ponudili smo tudi domače pridelke in izdelke pridnih domačinov, ki jih je prav hitro zmanjkalo. Kot vedno je bilo največ povpraševanja po kadilu in marijanskem koledarju, na voljo pa so bile tudi različne izvedbe lesenih jaslic, lesene božične zvezde, kadilnice, družinska pratika in še marsikaj.

Letos je bilo dogovorjeno, da bo polovica nabranih prispevkov namenjena sestri Barbari za potrebe misijona, polovica pa za ureditev trga pred cerkvijo. Tako napolnjene vrečke za Karitas kot tudi zbrani denarni prispevki adventnih tržnic pričajo, da imajo ljudje še občutek za potrebe drugih.

Lepo pa je bilo tudi doživeti, da so se farani po mašah za kratek čas z veseljem zadržali pri cerkvi in ob kuhanem vinu ali čaju malo poklepetali.

Cirila Mikeln