Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 02. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Danes obhajamo nedeljo Svetega pisma. Pred vsako sveto mašo pol ure beremo Sveto pismo in odpiramo svoje srce Gospodu. Tudi sami doma radi vzemimo v roke Sveto pismo in ga redno prebirajmo!

V tem vikendu so člani družinske kateheze na duhovnem vikendu v Kančevcih.

Vabljeni na naše župnijsko romanje na Bavarsko, prijave se že sprejemajo v župnišču.

V petek odhajajo na duhovni vikend naši birmanci. Zberejo se ob 17.00 pred učilnicami, kjer nas pobere avtobus in odpelje v samostan šolskih sester v Repnje pri Vodicah. Program zaključimo v nedeljo s sveto mašo ob 11.30, kjer se nam pridružite tudi starši in potem odpeljete otroke domov. Prosimo vas za duhovno podporo birmancem in njihovim družinam.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V četrtek zvečer imajo svoje redno srečanje študenti in mladi v poklicih.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po domovih. Vabljeni k prejemu zakramentov in pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V petek je praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnica. Maša bo zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 18.00. Zadaj pod korom boste lahko dobili sveče, ki jih bomo na praznik blagoslovili in jih boste odnesli domov. Dar ob svečah bo namenjen za razsvetljavo v cerkvi – včasih so bile to sveče, danes pa je elektrika.

Sobota je prva v mesecu, goduje sveti Blaž. Pri obeh svetih mašah boste lahko prejeli blagoslov svetega Blaža, h kateremu se priporočamo za varstvo zoper bolezni v grlu in vsakršno drugo zlo.

Prihodnja nedelja je 5. navadna nedelja med letom. Ker bo to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Iskrena hvala!