Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 02. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine ter še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe naše župnije. Hvala tudi vsem, ki svoj dar prinesete v župnišče ali ga nakažete na bančni račun. Glede na to, koliko denarja uspemo zbrati na mesec, bolj slabo kaže, da bi že v letošnjem letu lahko nadaljevali z deli na trgu.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri izvedbi petkovega večera – koncertne maše p. Huglina Sattnerja: Missa seraphica. Imeli smo glasbeno zelo lep in bogat večer.

V torek je za mnoge ljudi najbolj norčav dan v letu - pust, ki pa se marsikje sprevrže v žaljenje božjih oseb, Cerkve in še česa ali koga drugega. V spravo za grehe in v zadoščenje za vse žalitve tega dne bomo imeli molitev pred Najsvetejšim eno uro po jutranji sveti maši in eno uro pred večerno sveto mašo. Lepo vabljeni!

V sredo obhajamo pepelnico – vstopamo v postni čas. Ta dan nas vse odrasle (od 14. leta dalje) veže strogi post, ko se le enkrat na dan do sitega najemo. Tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši bomo imeli obred pepelenja, ko nas bo duhovnik povabil k spreobrnitvi in pokori. Pri svetih mašah bomo skozi cel postni čas molili molitev, ki jo boste imeli na klopeh, otroci bodo dobili posebne karte s križevim potom in nalogo za vsak dan; vsi lepo povabljeni k molitvi po namenih, ki jih boste lahko napisali na listke in jih položili v škatlo zadaj pod korom. Ob nedeljah zvečer ob 19.00 pa ste lepo vabljeni na svetopisemska srečanja, kjer bomo skupaj premišljevali pasion. Srečanja bo vodila Jana Podjavoršek, skupaj bomo brali, razmišljali in molili ob svetopisemskem zapisu Kristusovega trpljenja, smrti in vstajenja. Lepo vabljeni, da vsaj nekaj od ponujenega vzamemo tudi zase in s tem odpremo svoje srce Gospodu!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V sredo zvečer ob 20.00 redna seja ŽPS.

V četrtek zvečer redno srečanje študentov in mladih v poklicih.

V postnem času ste vsak petek zvečer po sveti maši vabljeni k molitvi križevega pota.

V petek ob 20.00 nato še redno srečanje mladinske skupine in 1. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 1. postna nedelja. Popoldne ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev pripravljajo odrasli skavti.