Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 02. 2018

Birmanci in ogled jaslic v Ljubljani

V četrtek, 4. 1. 2018, smo se birmanci in animatorji skupaj z župnikom odpravili na ogled jaslic v Ljubljano.

Najprej smo si ogledali jaslice v uršulinski cerkvi Svete trojice . Ker pa je tam v bližini zavod za brezdomce , smo se razdelili v dve skupini. Ena je šla najprej v cerkev, ena pa v zavod. V zavodu so nam povedali, kako poteka njihov dan, kaj tam počnejo. Pokazali so nam različne prostore in nas povabili k prostovoljstvu. Nato smo se vsi skupaj zbrali v uršulinski cerkvi, tam smo zmolili in zapeli pesem.

Ogled smo nadaljevali v cerkvi sv. Nikolaja oziroma v ljubljanski stolnici, nato pa še v cerkvi Marijinega oznanjenja pri frančiškanih.

Popoldne smo zaključili v McDonaldsu, kjer smo se do sitega najedli, nato pa smo se sprehodili do železniške postaje in se z vlakom odpeljali domov.

H.K.B.