Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 03. 2018

Mesec kulture, tradicije in športa v vrtcu Dominik Savio

Mesec februar ja najkrajši od vseh v celem letu, a v našem vrtcu smo dobro izkoristili prav vsak njegov dan.

Na svečnico smo pospravili jaslice in božične pesmi so nadomestile pustne pesmice.

Nekaj dni zatem nas je s svojim obiskom, katehezo in obredom pepeljenja v postni čas uvedel g. župnik Klemen. Otroci pa so skupaj z vzgojiteljicami začeli spoznavati čas Jezusovega javnega delovanja, njegove prilike in čudeže.

11. 2. smo zdaj že tretje leto zapored skupaj s starši in otroki sodelovali pri sveti maši v župniji Dob. Hvala staršem, vsem darovalcem in g. župniku Juretu Ferležu, ki ste s svojimi darovi v nabirki podprli delovanje našega vrtca.

Februar je tudi mesec kulture, zato smo skupaj z otroki spoznavali našega največjega pesnika ter se pogovarjali in učili, kako se v vrtcu in nasploh v družbi kulturno obnašamo. Sončki pa so pred kulturnim praznikom pripravili kulturno prireditev Pokaži, kaj znaš.

Seveda ni šlo brez svetovnega dogajanja v športu. Z veseljem smo navijali za naše športnike ter šteli njihove medalje na olimpijskih igrah. V času počitnic smo s tistimi, ki so jih preživeli v vrtcu, tudi sami priredili prave olimpijske igre in seveda zmagovalcem podelili medalje ter predvajali slovensko himno.

Mateja Žankar