Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 03. 2018

Tiha nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Župnijski list. V njem lahko dobite razne informacije glede velikonočnih praznikov, kdaj bodo blagoslovi... Vzemite v branje!

Pred cerkvijo lahko kupite butarice za cvetno nedeljo. Dar, ki ga dajete za oljčne vejice, gre za vzdrževanje župnij v slovenski Istri. Dar za košarice pa je izdelovalka košaric namenila za ureditev trga.

Vstopamo v teden družine. Med tiskovine najdete zgibanke, ki vas zakonce vabijo k poglobitvi medsebojnega odnosa.

V tem tednu imajo otroci sveto spoved (razen 1. in 2. razred, ki imata redni verouk). V petek imamo spovedni dan, ko bo priložnost za sveto spoved za vse od jutranje do večerne svete maše.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

Danes popoldan molitev križevega pota na sveto Trojico. Začnemo ob 15.00 pred gasilnim domom v Žejah. Lepo vabljeni! Po večerni sveti maši lepo vabljeni k skupnemu branju Svetega pisma oz. k duhovnim vajam v vsakdanjem življenju.

V ponedeljek je praznik sv. Jožefa. Sveta maša tukaj pri nas bo ob 7.00 in ob 18.00, ob 10.00 bo romarska sveta maša v župniji Vir, kamor ste vsi lepo povabljeni! Zvečer po sveti maši bomo imeli potopisni večer o Himalaji. Peter Zabret in Manca Pavli sta lansko leto nekaj časa preživela v Indiji in želita svojo izkušnjo deliti z nami. Predstavitev bo imela tudi dobrodelni značaj, saj Peter kot mladi zdravnik poleti odhaja v Kenijo in na tak način zbira sredstva za odpravo. Zalo bo vesel vsake vaše podpore. Lepo vabljeni!

V torek zvečer ob 18.30 naslednji v seriji Večerov na Goričici. g. Andrej bo predstavil svojo izkušnjo Svete dežele. Vabljeni!

V sredo zvečer ob 19.00 proslava ob materinskem dnevu v Bernikovem domu. Zvečer ob 20.00 redno srečanje ŽPS.

V četrtek popoldan ob 17.00 gremo z birmanci na obisk v dom za ostarele. zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev za oratorijski dan.

V petek imamo spovedni dan. Po večerni sveti maši molitev križevega pota, ki jo pripravljajo birmanci. Ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto obhajamo liturgično praznovanje Gospodovega oznanjenja. Sveta maša bo ob 7.00 ter ob 18.00. V soboto dopoldne bomo imeli postni oratorijski dan. Prijave za otroke se sprejemajo še do srede. Prosimo za pomoč pri deljenju kosila ob 12.00.

V noči iz sobote na nedeljo se spreminja ura na poletni čas, zato se s prihodnjo nedeljo tudi spreminja urnik večernih svetih maš – ob 19.00.

Prihodnja nedelja je 6. postna nedelja – cvetna nedelja. Jutranjo sveto mašo bomo začeli pri kapelici, od koder bomo z zelenjem in butaricami vstopili v cerkev. Pri svetih mašah bomo poslušali pasion, zapis Jezusovega trpljenja. Popoldne ob 15.00 bo molitev križevega pota, ki ga pripravljajo naši pevci. Boste pa lahko v nedeljo po svetih mašah dobili tudi oblate, prav tako jih boste lahko dobili na veliki četrtek po večerni sveti maši.