Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 03. 2018

Cvetna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine. V župnijskem listu lahko dobite razne informacije glede velikonočnih praznikov, kdaj so blagoslovi jedil... Vzemite v branje!

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi postnega oratorijskega dne. 95 otrok, 20 animatorjev, odrasli skavti in odrasli pomočniki smo preživeli lep dan v pripravi na velikonočne praznike.

Imamo še 10 prostih mest za naše prvomajsko romanje na Bavarsko. Vabljeni!

S spremembo ure na poletni čas se spreminja tudi ura večerne svete maše. Od sedaj naprej je tako med tednom kot ob nedeljah maša ob 19.00.

Vstopamo v veliki teden, ki bo ves v znamenju priprav na velikonočne praznike. Otroci imajo verouk še do srede, nato pa od četrtka naprej vabljeni k obredom velikega tridnevja.

Do srede bomo duhovniki skušali biti zvečer med sveto mašo na razpolago za sveto spoved, vendar ne čakajte na zadnji dan.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

Danes popoldan ob 15.00 skupna molitev križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev pripravljajo naši pevci. Lepo vabljeni!

V ponedeljek popoldan ob 15.00 sveta maša v MGC. Priložnost za sveto spoved eno uro pred sveto mašo.

V sredo dopoldne bova duhovnika obiskala bolne in ostarele iz naše župnije, da se na ta način tudi oni lahko pripravijo na velikonočne praznike.

Na veliki četrtek zjutraj tukaj ni svete maše, lepo povabljeni ob 9.00 h krizmeni sveti maši v ljubljansko stolnico. Vsi lepo vabljeni k obredom velikega četrtka zvečer ob 19.00. Po obredih bo cerkev odprta za molitev do polnoči. Zadaj pod korom visi list, kamor se lahko vpišete za molitev. Vabljene skupine in posamezniki!

Veliki petek je smrtni dan Jezusa Kristusa. To je edini dan v letu, ko ne obhajamo svete maše. Popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Po tej molitvi bo še začetek devetdnevnice božjega usmiljenja. Zvečer ob 19.00 obredi velikega petka. Vabljeni! Ne pozabimo na strogi post, ki nas veže na veliki petek.

Velika sobota: ob 6.00 blagoslov ognja pred cerkvijo, nato molitve ob božjem grobu. Ure molitev so zapisane v Župnijskem listu. Blagoslovi jedil so vsako polno uro od 13.00 do 17.00 ure. Slovesna vigilija bo eno uro kasneje, začnemo torej ob 20.00. Lepo vabljeni!

Velika noč – praznik Jezusovega vstajenja. Ob 6.30 bomo imeli vstajensko procesijo in slovesno sveto mašo. Svete maše so nato še ob 8.30, ob 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer – darovanje za potrebe cerkve. Po trenutno zbranih sredstvih nam zelo slabo kaže, da bi lahko že letos nadaljevali z deli na trgu, zato vam velikonočni ofer še toliko bolj priporočam.