Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 04. 2018

Cvetna nedelja v zamenju blagoslova zelenja in Kristusovega pasijona

6. postna nedelja – cvetna nedelja, je prinesla radost med domžalske farane, saj je dopoldne minilo v znamenju blagoslova butaric, cvetja, veličastne procesije in Kristusovega pasijona, ki so ga pripravili starši in otroci domžalske družinske kateheze.

Jutranja sveta maša se je začela pri kapelici na Goričici, kjer je župnik z blagoslovljeno vodo in kadilom blagoslovil butarice, cvetje ter zelenje. Od kapelice pa so farani po poti okoli cerkve z zelenjem in butaricami vstopili v cerkev, kjer se je nadaljevala maša. Pri vseh svetih mašah pa smo poslušali pasijon, zapis Jezusovega trpljenja.

Pri deseti sveti maši je praznik cvetne ne- delje popestrila tudi odlična glasba. Skupini domžalskega cerkve- nega pevskega zbora se je pridružil svetovno znani bas, baritonist Marko Fink . Rojen je bil v sloven- ski izseljeniški družini v Argentini, sicer pa večinoma živi in deluje v Ljubljani. Zbor in gosta Marka Finka sta na orglah spremljala Janez in Anže Kozjek.

po domzalec.si