Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 05. 2018

5. velikonočna nedelja

Nova številka Družine, Ognjišča ter Župnijski list so vam na razpolago za branje!

V tem tednu imajo otroci pri verouku prvomajske počitnice, tudi v četrtek verouka še ne bo.

S 1. majem začenjamo majniško pobožnost - šmarnice. Pri jutranjih svetih mašah bomo brali o fatimskih pastirčkih Luciji, Jacinti in Frančku; pri večernih mašah pa bomo brali šmarnice o Ireneju Frideriku Baragi, slovenskem misijonarju med indijanci v Ameriki. Otroci bodo vsak večer dobili nalepko z nalogo, ki jo morajo opraviti. Vsi otroci, družine in tudi ostali lepo vabljeni!

Vse mlade vabimo v soboto zvečer ob 18.00 na informativno srečanje glede nadaljevanja mladinskega pevskega zbora Amen. Z nami bo tudi nova zborovodkinja Eva. Pridite vsi, ki imate voljo do petja!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V torek obhajamo praznik sv. Jožefa, delavca. Ob koncu večerne svete maše bomo slovesno zapeli litanije Matere Božje in prosili za blagoslov z Najsvetejšim.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine, z nami bo gost g. Bogdan Dolenc. Spregovoril nam bo o nevarnostih in vplivu hudega duha. Mladi lepo vabljeni!

V soboto dopoldan imajo skavti zbiralno akcijo papirja. Istočasno imamo športno srečanje mladih naše dekanije v župniji Dob. Nogomet, odbojka, košarka, balinčki, družabne igre… Mladi, prijavite se Petri Kreč.

V soboto zvečer bomo skupaj z gasilci ob 19.00 obhajali sveto mašo na čast sv. Florijanu. Vabljeni, da se skupaj priporočimo Bogu za varstvo pred večnim in zemeljskim ognjem!

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje za animatorje poletnega oratorija.

Prihodnja nedelja je 6. velikonočna - nedelja turizma. To je tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Z nami bodo tudi pari Zavoda neplodnost in najina rodovitnost, ki bodo pri dopoldanskih mašah spregovorili o problemu neplodnosti. Lepo vabljeni, da jim pridemo prisluhnit.