Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 05. 2018

6. velikonočna nedelja

Nova številka Družine, Ognjišča ter Odmevi z Goričice so vam na razpolago za branje!

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe naše župnije.

Ponavljam prošnjo, ki je bila pred časom že zapisana v Župnijskem listu: če urejate grob na zgornjem pokopališču ob cerkvi, prosim, da odvečni material odpeljete domov. Tudi tistega, ki je v tem tednu urejal grob in odvečni material odložil v vogalu pokopališča, prosim, da pospravi in odpelje zadeve.

S ponedeljkom nadaljujemo z veroukom za vse skupine po urniku.

Otroci, starši in vsi ostali – lepo vabljeni k šmarnični pobožnosti vsak dan. Zjutraj beremo šmarnice o fatimskih pastirčkih, zvečer pa o slovenskem misijonarju Frideriku Baragi, ki je šel med indijance v Ameriko.

Zadnji trije dnevi pred Gospodovim vnebohodom so tako imenovani: »prošnji dnevi«. Pri jutranjih svetih mašah bomo imeli prošnje procesije z začetkom v cerkvi; pri večernih svetih mašah pa se bomo zbrali zunaj pri kapelici in nato v procesiji v cerkev. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo za lepo vreme, za varstvo in blagoslov našega dela.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje tajništva ŽPS.

V torek popoldne ob 18.00 srečanje za animatorje duhovnega vikenda za prvoobhajance.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje katehetov naše župnije.

V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 19.00.

V petek popoldan ob 18.00 začenjamo s prvoobhajanci duhovni vikend v pripravi na prvo sveto obhajilo. Vse prvoobhajance in njihove družine vam priporočam v molitev.

Prihodnja nedelja je 7. velikonočna - nedelja sredstev družbenega obveščanja. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 3. razreda. Sveta maša ob 10.00 bo tudi motoristično obarvana, saj bodo z nami motoristi domžalskega Motokluba Vaški boysi. Vsi skupaj prosimo za varno pot na cesti, ne glede na prevozno sredstvo, ki ga uporabljamo.

Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za zdravstveno in socialno zavarovanje duhovnikov.