Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 05. 2018

Madagaskar 2018

V nedeljo, 22. 4, smo vas v župniji obiskali člani humanitarno-medicinske odprave Madagaskar, ki se avgusta letos odpravljamo na trimesečno odpravo v vasico Matanga na Madagaskarju.

Tam bomo tri mesece delali v tamkajšnji ambulanti, kjer sicer nimajo zdravnika, najbližja bolnišnica pa je oddaljena nekaj ur vožnje. Ljudem bomo nudili osnovno zdravstveno in zobozdravstveno oskrbo. Tistim bolnikom, ki jim v ambulanti ne bomo mogli pomagati, pa bomo omogočili prevoz in zdravljenje v bolnišnici. Delali bomo tudi na izobraževanju tamkajšnjih ljudi, predvsem na področju higiene in umivanja zob.

Na tem mestu bi se želeli zahvaliti za topel sprejem v župniji, iskrena hvala vsem, ki ste nas podprli s finančnimi darovi. Hvala tudi za vso molitveno podporo, za katero se še vedno toplo priporočamo.

Mi pa se zopet oglasimo, ko se vrnemo nazaj domov, da z vami podelimo našo izkušnjo.

Karmen Zrnec