Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 05. 2018

V Domžalah je zaživel center ASPI

Center ASPI na Stobovski 8 v Domžalah, je prvi center v Sloveniji, kjer je program posvečen izključno mladostnikom in odraslim osebam z motnjo avtističnega spektra (SAM). Program v zametkih poteka že od januarja letos, uradno odprtje pa je potekalo v petek, 20. aprila 2018. Za osebe s SAM ter njihove starše in strokovne delavce je odprtje Centra izjemen dosežek, ki bo pomembno vplival na zagotavljanje boljše prihodnosti oseb s SAM ter njihovega vključevanja v družbo.

Odprtja so se udeležili župan Občine Domžale Toni Dragar, podžupanja Renata Kosec , predstavnici iz ministrstva Marjeta Ferlan Istinič ter Tanja Gašperšič , generalni tajnik Slovenske Karitas Cveto Uršič , domžalski župnik Klemen Svetelj . Vse zbrane pa je blagoslovil ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Stanislav Zore . Blagoslovil je tudi nove prostore, ki jih je v brezplačni najem oddala Župnija Domžale in tako še bolj konkretno prodrla v skupnost, ki potrebuje sodelovanje in povezanost v družbi. Center povezuje 50 staršev in 30 odraslih ter mladih z SAM.

po domzalec.si