Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 05. 2018

25 let vrtca Dominik Savio

5. aprila 2018, smo v našem vrtcu praznovali 25-letnico delovanja. Spoznavali smo sv. Dominika Savia, svetnika in zavetnika našega vrtca. Ta deček nam je vzgled s svojo prijaznostjo, poštenostjo, ljubeznivostjo in nesebičnostjo. Iz otroških ust je odmevala himna vrtca, ki opeva življenje našega zavetnika. Seveda pa ni manjkalo tudi sladko presenečenje – torta s 25 svečkami.

Osrednja slovesnost ob 25. rojstnem dnevu našega vrtca je bila zahvalna sv. maša v soboto, 21. aprila 2018, v župnijski cerkvi v Domžalah, ki jo je daroval naš župnik Klemen Svetelj. Sodelovali so otroci, starši in vzgojiteljice. Ravnateljica Vesna Stanek se je zahvalila vsem, ki so pomagali pri ustanovitvi vrtca in kasneje pri delovanju, ko je bilo kar nekaj vzponov in padcev. Zahvalila se je tudi vsem dobrotnikom, ki nas podpirajo z materialnimi in finančnimi sredstvi ter tako pomagajo pri delovanju vrtca. Posebno zahvalo je izrekla staršem, ki verjamejo v nas in nam v varstvo zaupajo svoje otroke. Prav tako se je zahvalila direktorju vrtca, župniku Klemenu Svetelju za vso podporo in udejstvovanje, ki ga poleg vsega drugega dela vlaga v vrtec.

Te zahvalne sv. maše se je udeležila tudi podžupanja Občine Domžale, mag. Renata Kosec, ki je v nagovoru zaželela vrtcu vse najboljše ter povedala, da je ta vrtec topel dom, pravi dom za naše otroke, v katerem so še žive vrednote, na katere v današnjem času prepogosto pozabljamo.

V prekrasnem vremenu smo tudi po maši čutili božjo navzočnost, ko smo se skupaj z vsemi udeleženci te slovesnosti zadržali v prijetnem druženju ob dobrotah, ki so jih prinesli starši vrtčevskih otrok, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Med vsemi prisotnimi so kot mala sončeca žareli ̋naši ̋ otroci, ki so ponosno nosili rumene majice z znakom vrtca. Zahvaljujemo se tudi starejšim skavtom za vso pomoč pri organizaciji dogajanja po sv. maši.

Naše praznovanje ob srebrnem jubileju se še ne zaključuje. V mesecu maju bomo v Knjižnici Domžale pripravili razstavo, na kateri se bo naš vrtec predstavil širši javnosti.

Hvaležni smo Bogu za preteklih 25 let in se mu priporočamo v molitvi še za prihodnja leta.

Andreja Marin Soklič