Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 05. 2018

Sveta Trojica

Nova številka Družine, Ognjišča in Župnijski list so vam na razpolago za branje!

Še ta teden lepo vabljeni k šmarnični pobožnosti vsak dan.

Hvala za vaš dar, ki ga danes lahko oddate v košaro zadaj pod korom in je namenjen za rože za krašenje farne cerkve. Mnogi ste pobirali tudi po domovih in prinesli v župnišče – iskrena hvala! Kot je bilo rečeno, bomo skušali z morebitnim viškom denarja popraviti ali dobiti celo novo farno bandero, ki je bilo poškodovano ob velikonočni procesiji.

V četrtek je slovesni in zapovedani praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Svete maše bodo ob 7. zjutraj, ob 10. dopoldne ter zvečer ob 19.00. Z večerno sveto mašo bomo sklenili tudi šmarnično pobožnost, zato bomo ob koncu svete maše še zapeli litanije na čast Materi Božji in prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

Zunanjo slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa in krvi bomo imeli prihodnjo nedeljo. Najprej bomo imeli priložnost za molitev pred Najsvetejšim, ki bo izpostavljeno celo noč iz sobote na nedeljo (list za vpis v posamezne ure molitve že visi zadaj na oglasni deski). Po jutranji sveti maši bomo imeli še slovesno procesijo do pokopališča in nazaj. Prosim za pomoč in sodelovanje: postavljalci oltarjev, nosilci bander, redarji, pritrkovalci, pevci, otroci posipate rožice pred oltarji… Vsi smo povabljeni, da sodelujemo pri tem.

V tem tednu imajo otroci sveto spoved. Tisti, ki še niste, prinesite svoje delovne in liturgične zvezke, da jih bomo kateheti lahko ocenili.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V torek zvečer ob 20.30 srečanje članov gospodarskega sveta.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto ob 19.00 srečanje za animatorje poletnega oratorija.

Prihodnja nedelja je 9. Navadna nedelja med letom. Po sveti maši ob 8.00 procesija z Najsvetejšim. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 3. razreda veroučne šole. To bo tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.