Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 06. 2018

Nova številka Družine, Ognjišča in Odmevi z Goričice so vam na razpolago za branje!

Hvala za dar, ki ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenjate za gospodarske potrebe župnije. V celem mesecu maju se je za ureditev trga zbralo 3.041€ (nabirka + darovi posameznikov preko TRR ali prinešeni neposredno v župnišče).

Pred nami je še zadnji teden veroučnega leta. Otroci bodo pri uri verouka dobili spričevala, sklep veroučnega leta pa bomo imeli prihodnje nedeljo pri sveti maši ob 10.00. Ob koncu svete maše bomo imeli še blagoslov koles, rolerjev in podobnih prevoznih sredstev, da bi nam v času počitnic varno služili pri razvedrilu in prevažanju sem ter tja.

Danes obhajamo tudi zunanjo slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa in krvi, ko v procesiji ponesemo Najsvetejše po našem kraju. Hvala vsem, ki vedno znova pomagate pri lepem praznovanju; da je vse lepo pospravljeno in očiščeno, oltarji pripravljeni, da vse lepo poteka in da nič ne manjka. Hvala tudi Godbi Domžale, ki se je tudi letos odzvala našemu vabilu in sooblikujejo slovesno praznovanje.

Imamo še nekaj prostih mest za sobotni izlet v Gardaland. Če bi se nam še kdo želel pridružiti, naj se prijavi pri g. župniku. Cena za prevoz in vstopnico je 50€. Zberemo se v soboto zjutraj ob 4.00, ko imamo najprej sveto mašo in nato odhod.

Prihodnjo nedeljo (16.6.) bo jubilejno 50. narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje. Program se začne z molitvijo ob 9.00, ob 10.00 je slovesna sveta maša, ki jo vodi ljubljanski nadškof Zore. Tudi iz naše župnije bo peljal avtobus. Prijavite se lahko pri gospe Mariji Limbek ali v župnijski pisarni.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje odbora za pripravo slovesnosti ob 110. letnici naše župnije.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto izlet v Gardaland.

Prihodnja nedelja je 10. navadna nedelja med letom. Pri sveti maši ob 10.00 slovesen zaključek veroučnega leta, zato takrat k maši pridejo vsi veroučenci. Po sveti maši še blagoslov koles, skirojev, rolerjev in podobnih prevoznih sredstev.