Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 06. 2018

Duhovni vikend za prvoobhajance

V petek, 11. maja, so se naši malčki zbrali v Repnjah, da bi se dobro pripravili na prvo sveto spoved in prejem prvega svetega obhajila.

Petkov večer je bil poln pričakovanja. Nekateri izmed njih so prvič prespali daleč stran od doma. Po večerji in pevski vaji smo se vsi spravili v pižame in si ogledali risanko Jožefova pisana suknja. Zgodba govori o dečku Jožefu, ki so ga bratje prodali v Egipt zaradi ljubosumja in sovraštva. Po risanki smo hitro smuknili v postelje in se priporočili našim angelom v varstvo.

Sobotno jutro smo začeli s telovadbo, jutranjo molitvijo in zajtrkom. Po njem je sledila priprava na spoved. Po skupinah smo se pogovarjali o tem, kaj je greh, kaj nam stori in dobro razmislili, kateri so naši grehi. Te smo zapisali na lističe. Po malici pa je prišel trenutek, ko so malčki prvič pristopil k sveti spovedi. Lepo jih je bilo videti, kako veseli so bili po njej.

Po kosilu smo imeli prosto popoldne. Igrali smo se med dvema ognjema, kdo se boji črnega župnika in skupaj odšli na bližnji hrib k cerkvici svetega Tilna. Bilo je zabavno in poučno. Med potjo smo srečali žabo, modrega hrošča, martinčka in velikega zelenega pajka. Med potjo nas je rahlo poškropil tudi dež. Pozno popoldne smo imeli dve delavnici. V eni smo pekli kruh, v drugi smo iz filca šivali Jožefovo pisano suknjo.

Pri večerni sveti maši smo Jezusu darovali vse, kar je ta dan nastalo. Po večerji smo zunaj na dvorišču zažgali liste, na katerih so bili napisani grehi. Tako kot ogenj uniči papir, tako Bog izbriše naše grehe. In v trenutku, ko smo sežgali listke, se je na nebu pokazala velika mavrica. Bog nam je dal znamenje, da je naš prijatelj.

Zvečer pa so na plano prišli naši talenti. Otroci so pokazali veliko sposobnosti. Od kotalkanja, igranja hokeja, do risanja, plesa in petja. Pozno zvečer pa smo utrujeni popadali v postelje in sladko spali celo noč.

Nedelja je dan, ko so malčki spet videli starše. Dopoldan smo se pripravljali na mašo ob 11.30. Po maši pa smo imeli praznovanje, ki so ga za nas pripravili starši. Bilo je lepo in zabavno.