Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 06. 2018

Slovesnost v domu ostarelih

V soboto, 19. maja, je bila v domu ostarelih majhna slovesnost, namenjena prebivalcem tega doma. Za organizacijo dogodka so kot običajno poskrbeli prostovoljci Karitasa.

Jedilnico so napolnili prebivalci doma, nekateri v spremstvu, drugi na vozičkih. Za tretjo uro je bila predvidena sveta maša. Gospod Andrej je že pripravil oltar za bogoslužje. Kazalo je, da bo sam, a se mu je malo pred tretjo uro pridružil gospod Avguštin, ki je prihitel iz praznovanja zlate poroke, obenem je prišla še Mara Vilar s svojimi pevkami in tudi organist Janez, ki je tudi prihitel s poroke. Tako se je sveta maša, na veselje prisotnih, pričela slovesno.

Gospod Andrej, ki je vodil bogoslužje, je najprej izročil pozdrave gospoda župnika, ki je bil tokrat odsoten zaradi poroke v domači cerkvi. V pridigi je nagovoril prisotne z besedami, kako Bog ve za njihovo trpljenje in žrtve, za bolečine, včasih za njihovo osamljenost in zapuščenost. Na koncu jih je prosil, naj vse to darujejo Bogu in naj v tem času molijo za domovino in pa tudi za duhovnike.

Pred obhajilom je gospod Kastelic razdelil podobice Marije iz Brezij, po obhajilu pa smo skupaj zmolili molitev za domovino . Po končani sveti maši je sledila pogostitev in prijetno druženje . Med pesmijo so prebivalci doma zapuščali jedilnico. Bili so nasmejanih obrazov, saj je bil zanje dan drugačen od običajnega dne. Saj ne potrebujejo veliko, le nekaj naše ljubezni in pozornosti in to v obilni meri premorejo prostovoljci Karitasa.

Zahvaljujmo se njim in Bogu zanje. In tudi zaposlenim doma za njihovo prijazno gostoljubje.

Marjeta Likar