Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 06. 2018

S tradicionalnim blagoslovom pri Vaških boysih odprli sezono

Že petnajsto leto zapored je Moto klub Vaški Boysi iz Domžal pred novo motoristično sezono organiziral tradicionalni blagoslov motorjev in motoristov, da bi prevozili veliko srečnih kilometrov ter se varno vračali med svoje domače.

Motoristi iz vseh vetrov so se v nedeljo, 13. maja 2018, najprej zbrali na ploščadi pred cerkvijo Marijinega Vnebovzetja v Domžalah, v kateri je potekala sveta maša, ki jo je daroval g. Andrej Svete . Motoristi in ostali zbrani so pri maši prosili za varno pot na cestah ne glede na prevozno sredstvo, ki ga uporabljajo.

Po maši se je preko sto motoristov odpeljalo do prostorov Vaških Boysev, ki se nahajajo ob skakalnicah.

Motoriste in njihova prevozna sredstva je blagoslovil nekdanji domžalski župnik Janez Šimenc , ki je tudi sam motorist. Ob blagoslovu je dejal, da je prav, da se blagoslavljajo prevozna sredstva kot so motorji, saj se z blagoslovom zanje zahvaljujemo ter obenem Boga prosimo, da nas varuje na poti. Nato je motoristom zaželel, da bi bila njihova vožnja čim bolj varna in da bi bilo čim manj nesreč med motoristi.

po domzalec.si