Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 06. 2018

Novomašna dvojna številka Družine vam je na razpolago za branje! Vzemite tudi Župnijski list.

Hvala za dar za rože, ki ste ga preteklo nedeljo darovali v škatlo pod korom. Hvala tudi vsem, ki ste v zadnjih dveh mesecih čistili cerkev, ko je bil razpored čiščenja narejen po ulicah. Vsakič znova ugotavljamo, da je vedno manj ljudi, ki bi bili pripravljeni kaj narediti za skupno dobro. Vabljeni, da se pridružite katerikoli skupini in pomagate pri skupnih stvareh.

Z današnjo nedeljo zaključujemo z nedeljskimi svetimi mašami ob 11.30. Z njimi bomo znova nadaljevali v septembru. Prav tako se spreminja urnik uradnih ur v župnijski pisarni: ponedeljek in petek eno uro po jutranji sveti maši (7.30-8.30) ter zvečer eno uro pred sveto mašo (18.00-18.45). Za manjše zadeve nas lahko dobite po vsaki sveti maši, za nujne zadeve pa smo ves čas dosegljivi preko mobitel številke. Le-to najdete zapisano v župnijskem list.

V tednu, ki je pred nami, bomo imeli oratorij. Preko 120 otrok in 35 animatorjev bo zbranih vsak dan okoli cerkve. Glavna oseba letošnjega oratorija je Friderik Irenej Baraga, ki je bil misijonar med indijanci. Iščemo pomoč pri razdeljevanju kosil opoldne, prav tako bomo veseli kakšnega peciva, sadja ali pijače, saj pri otrocih tega nikoli ni preveč. Hvala za vso vašo podporo.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

Danes popoldan ob 16.00 vabljeni na Limbarsko goro, kjer bo sveta maša po vzhodnem obredu.

Danes zvečer po večerni maši tukaj doma vabljeni na kulturno prireditev ob jutrišnjem dnevu državnosti. Prižgali bomo kres, dvignili zastavo, s pesmijo bomo počastili našo Slovenijo, nagovoril nas bo novoizvoljeni poslanec v Državnem svetu Jernej Vrtovec. Po končani prireditvi lepo povabljeni še k druženju in prijateljskem klepetu. Gospodinje prosim za kakšno pecivo, možakarje pa za pijačo. Lepo vabljeni!

V petek je praznik apostolov Petra in Pavla. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 19.00. Ob 9.00 smo vsi lepo povabljeni v ljubljansko stolnico, kjer bo slovesnost mašniškega posvečenja. Skupaj imamo letos v Sloveniji 20 novomašnikov, kar ni tako malo. A če ob tem pomislimo, da je na drugi strani 21 zlatomašnikov, potem vemo, da stanje duhovnih poklicev pri nas še zdaleč ni rožnato. Podprimo novomašnike z molitvijo in žrtvijo.

Prihodnja nedelja je 13. navadna nedelja med letom – nedelja Slovencev po svetu. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Tudi o tem si več lahko preberete v novi številki Župnijskega lista.