Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 08. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list. Vzemite v branje!

Za naše župnijsko romanje na svete Višarje, v Ziljsko dolino, Beljak in na Osojsko jezero je že 40 prijavljenih. Tudi ostale vabim, da se čim prej prijavite, da po potrebi lahko naročimo še drugi avtobus.

Iskrena hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe župnije. V tem tednu bomo znova začeli z deli okoli cerkve. Denarja za kritje vseh stroškov niti približno nimamo dovolj, zato vas še toliko bolj nagovarjam k darežljivosti. Če bi vsak od odraslih nedeljnikov pred enim letom vzel zares tisto akcijo: 10€ na mesec za gospodarske potrebe, bi imeli zbranega že glavnino denarja, ki ga sedaj potrebujemo. Tako pa smo še daleč proč. Hvala tudi vsem, ki svoj dar prinesete v župnišče ali ste ga nakazali na naš bančni račun.

Nekdo v naši cerkvi ima alergijo na križe. V zadnjem času se vedno pogosteje dogaja, da nekdo prestavlja križe po cerkvi, snema s sten posvetilne križe in jih odlaga na oltar ali k Marijini sliki, nastavlja razne podobice na klopi, piše razna sporočila na listke in jih zatika za tabernakelj, polaga na oltar, povzročena je tudi škoda na kipu sv. Alojzija… Skratka: osebo, ki to dela, pozivam, da preneha s temi dejanji, saj bomo v nasprotnem primeru prisiljeni ali vzpostaviti video nadzor v cerkvi ali pa cerkev preprosto čez dan zaklepati. V cerkvi tudi ni dovoljeno odlaganje kakršnekoli literature ali česa drugega – brez predhodnega soglasja župnika, kar velja povsod, v vseh cerkvah. Skrunitev cerkve in svetih podob spada med težje prestopke, za kar je zagrožena tudi cerkvena kazen, ki človeka zadene že z izvršitvijo samega dejanja. Zato ste vsi naprošeni, da skrbimo za našo cerkev in tako ali drugače ne povzročamo škode v njej.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje članov gospodarskega sveta.

Prihodnja nedelja je 19. navadna nedelja med letom.