Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 08. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Misijonska obzorja. Vzemite v branje!

Za naše župnijsko romanje na svete Višarje je prvi avtobus že poln in tudi že polovica drugega. Prijave sprejemamo še do prihodnje nedelje, vendar ne čakajte na zadnji trenutek. Lepo vabljeni!

Čeprav se ne vidi, vendar smo v tem tednu kar nekaj časa namenili ureditvi trga okoli cerkve in v ponedeljek začnemo z delavci, v tem tednu pa so bili razni projektanti, delovodje… Dostop do cerkve bo zaradi del oviran, zato vas prosim za razumevanje. Hvala vsem, ki podpirate naša skupna prizadevanja in tudi za dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Darovali ste 1.731€

V sredo praznujemo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja – veliki šmaren. Tej skrivnosti Marijinega življenja je posvečena tudi naša župnijska cerkev, zato je to za nas vse še posebej velik praznik. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bomo imeli darovanje, ofer za potrebe župnije. Vaš dar bo namenjen za ureditev trga. Po večerni sveti maši ste vsi lepo vabljeni k prijateljskemu druženju zunaj pred cerkvijo. Možakarje prosim za pijačo, gospodinje pa za kakšno pecivo, vsi pa seveda vabljeni, da se srečamo in potrdimo našo pripadnost župniji. Župnijsko občestvo brez pristnega prijateljstva ne more obstati!

Pri vseh svetih mašah bomo imeli tudi posvetitev Marijinemu srcu. Letos mineva 100 let od konca 1. svetovne vojne in 75 let, odkar je škof Gregorij Rožman leta 1943, sredi 2. svetovne vojne, ljubljansko škofijo in ves slovenski narod posvetil Marijinemu brezmadežnemu srcu. Zato tudi mi danes prosimo za mir med nami in po celem svetu. V tem duhu se bomo tudi mi izročili Marijini priprošnji in njeni materinski ljubezni!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V četrtek obhajamo god sv. Roka. Jutranja sveta maša bo zunaj pri Marijini kapelici. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 20. navadna nedelja med letom.