Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 10. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice. Vzemite v branje!

Obhajamo žegnanjsko nedeljo, ko se spominjamo posvetitve daritvenega oltarja. Hvala vsem, ki skrbite za našo cerkev in gradite župnijsko občestvo. Hvala tudi za vaš dar, ki ga boste sedaj ob koncu svete maše darovali pri ofru za gospodarske potrebe naše župnije.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo s svojim darom zunaj pred cerkvijo podprli delovanje našega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. V teh dneh lahko beremo o dogajanju v zasebnem varstvenem zavodu v Ljubljani, kjer so se dogajale hude stvari. Kako je to možno, nam sploh ni jasno, saj smo v našem vrtcu kar naprej deležni raznih pregledov in inšpekcij. Vsekakor pa smo zavezani istim merilom in predpisom, kot veljajo za javne vrtce, zato se nam zdi krivično, da se sedaj meče slaba luč na vse zasebne vrtce.

Smo v tednu molitve za življenje. Vabljeni, da v svoje molitve vključujemo vse žrtve splavov, vse starše in zdravstveno osebje, ki je vključeno v tovrstne posege.

Če poznate koga od odraslih, ki želi prejeti zakramente svetega krsta, obhajila ali birme, ga povabite v KATEHUMENAT – priprava odraslih na prejem zakramentov. Za celo našo dekanijo bomo imeli pripravo na enem mestu in sicer v župniji Vir. Prvo srečanje bo že to nedeljo (7.10.), ob 17.00.

Trg ob cerkvi počasi dobiva svojo novo podobo. Polagalci kamna so začeli s polaganjem kamna in upajmo, da bo prihodnji teden vidno že kaj več. Sedaj polagajo na predelu med cerkvijo in župniščem, zato ni toliko vidno, vendar upajmo na hitro napredovanje del.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 19.30 prvo letošnje srečanje v vrsti Večerov na Goričici. Rdeča nit letošnjih srečanj bo: Kristusova Cerkev skozi stoletja. Vabljeni k tovrstnemu verskemu izobraževanju odraslih.

V četrtek zvečer ob 20.00 prvo srečanje študentske skupine v letošnjem letu. Študentje in mladi v poklicih, lepo vabljeni!

V petek začenjamo birmansko devetdnevnico pred slovesnostjo svete birme. Z birmanci gremo na duhovni vikend na Prežganje. Zberemo se ob 17.00 pred veroučnimi učilnicami, program zaključimo v nedeljo ob 12.00 s skupno sveto mašo. Birmance in njihove družine vam priporočamo v molitev.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje 1. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom.

Mladinski zbor Amen prosi za pomoč pri prepevanju pri slovesnosti svete birme. Ker so trenutno nekoliko v številčni krizi, bodo veseli vsakega, ki bi jim bil pripravljen pomagati. Vaje za birmo bodo imeli v soboto ob 10.00 v veroučnih učilnicah.

V župnišču že lahko dobite video posnetek od akademije ob 110. letnici naše župnije.