Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 10. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in še nekaj drugih revij. Vzemite v branje!

Otroci imajo v šoli jesenske počitnice, zato v tem tednu tudi verouk odpade.

Zaradi majhnega števila prijavljenih na duhovni vikend za veroučence od 3.-7. razreda smo podaljšali čas za prijave. Prijavijo se lahko še ta teden (čeprav ni verouka) – prijavo sporočite svojemu katehetu ali prinesite v župnišče. Lepo vabljeni!

V noči iz sobote na nedeljo smo prešli na zimski čas. Večerne svete maše bodo od te nedelje dalje ob 18.00. Zaradi tega se skrajšajo tudi popoldanske uradne ure v župnijski pisarni (ponedeljek in petek, od 17.00 do 17.45).

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek popoldan ob 15.00 sveta maša v MGC Bistrica, eno uro pred tem priložnost za sveto spoved.

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za birmanske animatorje za prihodnje leto. Mladi lepo vabljeni!

V četrtek je slovesni in zapovedani praznik Vseh svetih. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 in ob 11.30. Nato bo slovesna sveta maša še ob 14.00, po njej pa molitve za rajne najprej na zgornjem pokopališču in nato še na spodnjem. Zvečer ob 18.00 lepo vabljeni k molitvi rožnega venca bodisi tukaj v cerkvi ali v krogu družine doma. Tudi naši rajni nam lahko izprosijo veliko milosti pri Bogu, radi se jim priporočajmo!

V petek se spominjamo vseh vernih rajnih. Svete maše bodo po delavniškem razporedu.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

Prihodnja nedelja je 31. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Ob koncu vseh svetih maš bomo zapeli zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za vse prejete darove v tem letu. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali letošnji zakonci jubilanti. Če se nam še kdo želi pridružiti pri tej slovesnosti, lepo vabljeni, da se nam pridružite. Za lažjo organizacijo vas prosimo za predhodno prijavo v župnijski pisarni. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. O finančnem stanju glede trga ste že lahko nekaj prebrali tudi v zadnji številki Župnijskega lista, zato se vam za vaš dar že sedaj zahvaljujemo.