Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 11. 2018

Začetek skavtskega leta

Skavtsko leto smo začeli v nedeljo, 7. oktobra, na sv. Miklavžu v Ihanu.

Najprej smo srečanje vsi skupaj začeli s kvadratom, nato pa se je vsaka veja (starostna skupina) zbrala posebej in pripravila naloge za sprejem vseh, ki so se želeli veji pridružiti v tem skavtskem letu.

Novinci (sama sem zopet postala voditeljica pri volčičih) smo morali premagati zamišljene naloge. Zame je to pomenilo, da sem morala skupaj z drugima dvema novincema najti vse volčiče in se n-krat zakotaliti po mokrem, blatnem in z gnilimi jabolki posejanem hribu. Ko smo spoznali svojo vejo, smo vsi skupaj odšli v cerkev na pevske vaje. Tam so se nam počasi pridružili starši. Z Juretom Ferležem, našim Balujem, smo nato obhajali sv. mašo.

Po njej so se odšli otroci ven okrepčat na pecivo in piškote, starši in voditelji pa smo se zadržali v cerkvi, kjer smo voditelji predstavili sebe, delo vej najpomembnejše našega dela. in staršem informacije predali glede.

Na koncu smo se skupaj še malo podružili in pogovorili, nato pa sta nas pregnala dež in tema.

Tadeja Kreč – Kača Kaja