Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 12. 2018

Sveta družina

Na razpolago imate še nekaj izvodov božične dvojne številke Družine in Župnijski list.

Hvala vsem, ki ste sodelovali in pomagali pri lepem praznovanju božičnih praznikov. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga na božič pri ofru darovali za gospodarske potrebe župnije.

Veroučenci imajo ta teden še veroučne počitnice. Z veroukom bomo nadaljevali po svetih treh kraljih.

Pred nami je še en praznični teden. Praznujmo predvsem v miru in medsebojnem prijateljstvu in ne toliko v veseljačenju ali izvajanju hrupa.

Med prazniki smo v cerkvi našli manjšo denarnico. Lastnik jo dobi v župnišču.

Danes praznujemo praznik Svete Družine. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli blagoslov otrok oz. celih družin.

V ponedeljek obhajamo drugi sveti večer. Ne pozabimo na blagoslov domov v tem večeru. Pri večerni sveti maši bomo zapeli zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za vse milosti, ki smo jih prejeli v iztekajočem se letu. Lepo vabljeni!

V torek praznujemo praznik Marije, Božje matere – novo leto. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Po dopoldanskih svetih mašah lepo vabljeni, da se zunaj na trgu ustavimo ter si ob kozarcu čaja ali kuhanega vina zaželimo vse najboljše v letu 2019. Gospodinje prosim za kakšno pecivo.

V sredo in v soboto nas bodo obiskovali koledniki. Hvala za dar, ki ga boste ob tem darovali za potrebe naših misijonarjev! List, kamor se lahko vpišete, že visi zadaj na oglasni deski.

V četrtek popoldan gremo z birmanci na ogled jaslic v Ljubljano. Zberemo se ob 15.30 na železniški postaji.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in preizkušene brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V soboto zvečer praznujemo še tretji sveti večer, ko blagoslavljamo naše domove.

Prihodnja nedelja je praznik svetih treh kraljev – Gospodovo razglašenje. Ker je prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli sklep trikraljevske akcije. Otroci prinesite takrat s seboj tudi hranilnike od adventne akcije. Po sveti maši ob 10.00 bo ponovitev muzikla Brezmadežna Mati, ki smo ga lahko videli že na praznik Brezmadežne. Pri večerni sveti maši bo sodeloval zbor Šentviški zvon, ki bo po maši izvedel še božični oratorij Camilla Saint-Saensa. Lepo vabljeni!