Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 11. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Obhajamo slovesni praznik Kristusa – Kralja vesoljstva – zadnjo nedeljo v cerkvenem letu. Danes vam bodo pri izhodu iz cerkve člani naše župnijske Karitas ponudili vrečko s prošnjo, da bi prihodnjo nedeljo v njej prinesli hrano za pomoči potrebne. Hrana z daljšim rokom trajanja, ki jo potem lahko razdelimo med prosilce pomoči, so zgolj ena ob oblik pomoči sočloveku. Tudi nabirka prihodnje nedelje – čeprav je prva nedelja v mesecu – bo namenjena Karitas. Gospodarsko nabirko pa bomo imeli en teden kasneje.

Danes popoldan (nedelja) je ob 15.00 v Mengšu revija odraslih pevskih zborov naše dekanije. Lepo vabljeni, da jim pridemo prisluhnit.

V sredo bo v Celju dobrodelni koncert Slovenske Karitas. Lepo vabljeni, da prisluhnemo dogajanju in po svojih močeh podpremo celotno akcijo.

Še do četrtka zbiramo prijavnice za adventni oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto. Zaradi lažje organizacije prosim, da se prijavite pravočasno.

Ker je prihodnja nedelja že prva adventna nedelja, vabljeni k vpisu v seznam zadaj pod korom, kdaj želite sprejeti Marijo romarico na svoj dom.

V petek zvečer začnemo z devetdnevnico pred praznikom Marijinega brezmadežnega spočetja. Vsak večer bo maša obarvana s petjem in veselim pričakovanjem Marijinega praznika. Ob 20.00 nato še srečanje mladinske skupine. Mladi lepo povabljeni!

V soboto imamo adventni oratorijski dan. Program začnemo ob 9.00 z molitvijo in končamo ob 14.00 z blagoslovom adventnih venčkov. Imeli bomo tudi delavnico za starše, tako da se nam lahko pridružite tudi starši. Ob 12.00 imamo malico, se priporočamo za kakšne priden roke za pomoč pri delitvi hrane, pa tudi kakšnega peciva se ne bomo branili.

Prihodnjo nedeljo že obhajamo 1. adventno nedeljo. Zunaj pred cerkvijo boste lahko kupili adventne venčke, naši skavti pa vam bodo v nakup ponudili voščilnice, koledarje, kadilo in ostalo, kar potrebujemo za praznike. Vsi pa ste vsako adventno nedeljo povabljeni, da bi se po sveti maši ustavili pred cerkvijo na čaj, saj smo se s člani ŽPS odločili, da želimo v adventnem času še več narediti za našo medsebojno povezanost.