Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 09. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za kristjane v Sveti Deželi.

V teh dneh se je število okuženih s korona virusom pri nas zelo povečalo in zato je država uvedla dodatne omejitvene in preventivne ukrepe. Maske so sedaj zahtevane v vseh zaprtih prostorih, pa tudi na odprtem, če se ne more ohranjati zadostna razdalja. V cerkvi smo določene ukrepe izvajali že do sedaj, prosim, da se jih držimo še naprej. Tudi pri verouku bodo od sedaj naprej maske obvezne za vse, tudi za otroke. Upajmo, da bomo lahko ohranili svete maše s prisotnostjo ljudstva, da se ne bo znova ponovila situacija od pomladi.

V ponedeljek zvečer bomo imeli sestanek za starše 2. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 19.30 tukaj v cerkvi. Pridite, da se pogovorimo o načinu dela ob morebitni karanteni.

V četrtek obhajamo god blaženega Antona Martina Slomška, zavetnika učiteljev in ostalih šolskih delavcev. Radi se mu priporočajmo, saj danes za delo z mladimi ni dovolj zgolj človeška modrost in iznajdljivost, je potrebno še veliko božjega blagoslova.

Blaženi Anton Martin Slomšek je tudi zelo spodbujal k molitvi za nove duhovne poklice. Zadaj med tiskovino najdete zgibanke, kjer je predstavljen uvajalni (propedevtični) letnik v bogoslovno semenišče. Letos so že vpisani trije kandidati, prostora je še dovolj. Če torej poznate koga, ki ga duhovniški poklic navdušuje, pa sam pri sebi še ni čisto gotov, mu dajte to zgibanko. Tudi drugi jo lahko vzamete in jo preberite, vsi skupaj pa radi molimo za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih.

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev. Dobimo se v cerkvi.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 26. navadna nedelja med letomSlomškova nedelja. V nedeljo bo med nami novomašnik Tilen Zupanc Oberwalder, eden izmed 5 letošnjih novomašnikov naše škofije. Vodil bo sveto mašo ob 8.00 in ob 10.00. To bo ponovitev njegove nove maše. Del njegovih korenin izhaja tudi iz naše župnije, zato smo ga še posebej veseli. Podelil nam bo tudi novomašni blagoslov. Vabljeni k sveti maši, radi molimo zanj in ga podprimo po svojih zmožnostih.

V nedeljo popoldan ob 15.00 bo v Ihanu dekanijsko srečanje ministrantov.