Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 10. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Hvala, ker upoštevate in se držite vseh preventivnih ukrepov glede korona virusa. Sedaj smo še lahko na polni razdalji, se pa postavlja vprašanje, kako bomo jeseni in čez zimo. Verjetno se bomo morali mali stisniti, če bomo hoteli vsaj približno omogočiti drug drugemu spremljanje maše. Seveda pa obvezno vsi v maskah. Nekaj podobnega so naredili tudi na vlakih: dokler se je dalo, so bili vmes prosti sedeži, ko se je začela šola, so proste sedeže ukinili, morajo pa vsi biti v maskah.

V sredo zvečer bomo imeli sestanek za starše od 3. do 7. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 19.30 tukaj v cerkvi. Pridite, da se pogovorimo o načinu dela ob morebitni karanteni.

V četrtek je za našo župnijo dan celodnevnega češčenja. Najsvetejše bo izpostavljeno v molitev od jutranje do večerne svete maše. Po jutranji sveti maši bomo izpostavili, nato bo sveta maša še ob 10.00 in zvečer ob 19.00. Razpored molitev si poglejte zadaj na oglasni deski ali v župnijskem listu. Zvečer bo od 18.30 molitev rožnega venca, ob 19.00 slovesne pete litanije, blagoslov z Najsvetejšim in nato slovesna sveta maša. Pridite pred Jezusa, da si izprosimo varstvo in blagoslov.

Mesec oktober je mesec molitve rožnega venca. V cerkvi molimo rožni venec pol ure pred vsako sveto mašo. Radi ga molimo tudi doma, bodisi zasebno ali v družini, vsaj kakšno desetko, če že celega ne zmoremo. To je izreden vir milosti!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v prihodnjih tednih.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k sveti spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldan bo v Ljubljani POHOD ZA ŽIVLJENJE. Začne se ob 10.30 pred cerkvijo sv. Jakoba. Za sodelovanje je nujna predhodna prijava preko interneta. Vabljeni!

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnja nedelja je 27. navadna nedelja med letom – začetek tedna za življenje, za našo župnijo pa je to tudi žegnanjska nedelja, ko se spominjamo posvetitve cerkve oz. daritvenega oltarja. Za vsako cerkev je to največji domači praznik. Prav je, da ta dan praznujemo slovesno v krogu svojih domačih (včasih so domači prišli na bob ali krof). Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer – darovanje za potrebe domače cerkve. Tisti, ki ste pri sveti maši zunaj cerkve, bo pobiralec prišel do vas na običajen način. Hvala za vaš dar!