Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 10. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ga ob današnji žegnanjski nedelji namenjate za cerkvene potrebe. Tisti, ki ste zunaj, je med mašo že prišel do vas pobiralec s pušco; tisti, ki ste notri, pa boste ob koncu svete maše povabljeni k darovanju – ofru. Hvala vsem, ki podpirate naša skupna prizadevanja za lepoto naše cerkve.

Kot lahko vidite, smo umaknili trakove na klopeh. Ker se bliža zima, bo težje spremljati sveto mašo zunaj cerkve, zato smo umaknili trakove na klopeh, da bi tako pridobili nekaj več sedežev v cerkvi. To ne pomeni, da se sedaj 5 ljudi zgnete v eno klop; če pa so v vsaki klopi trije, se pa to povsem lepo razporedi in še vedno je prostor med nami. Obvezna pa je uporaba zaščitnih mask in razkuževanje rok, pa na telefonske številke pod korom prav tako ne pozabite.

Stoli, ki so bili do sedaj vedno zunaj pod streho pri mozaiku, so od sedaj naprej za vrati, ki vodijo na kor (srednja vrata). Lahko jih vzamete, vendar vas prosim, da jih potem tudi vrnete na svoje mesto. Stoli so od sedaj naprej vedno tam in na razpolago za uporabo.

V tem mesecu na poseben način vabljeni k molitvi rožnega venca, bodisi doma posamično ali tukaj v cerkvi pol ure pred sveto mašo.

Čez slaba dva tedna bomo imeli slovesnost svete birme. V petek začenjamo teden neposredne priprave na ta dogodek. Tako bomo šli v petek z birmanci na duhovni vikend v Velesovo (Adergas). Zberemo se ob 17.00 pred veroučnimi učilnicami. Program zaključimo v nedeljo s sveto mašo ob 11.30, h kateri ste vabljeni tudi starši in botri. Vse birmance in njihove družine vam priporočamo v molitev. Ostale informacije pa bodo birmanci dobili v tem tednu pri verouku.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje za animatorje poletnega oratorija. Mladi lepo vabljeni.

V petek zvečer ob 20.00 imajo svoje prvo srečanje odrasli skavti. V svoje vrste vabijo tudi nove člane!

V petek zvečer ob 20.00 bo redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldan ob 8.00 bomo čistili cerkev pred slovesnostjo svete birme.

V soboto zvečer ob 20.00 ima svoje redno srečanje 2. zakonska skupina.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom – sklep tedna za življenje. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali otroci iz našega Vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za vrtec, zato vam jo toplo priporočam.