Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 10. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine ter Misijonska obzorja.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo pri ofru namenili za cerkvene potrebe.

Vaš današnji dar je namenjen delovanju našega župnijskega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Iskrena hvala! Danes bi morali otroci sodelovati pri sveti maši ob 10.00, vendar zaradi izrednih razmer to sodelovanje odpade. Zadaj pod korom pa si lahko na panoju ogledate razne slike in izdelke otrok iz vrtca.

Pred nami je verjetno zelo pester teden. Kakšne ukrepe lahko pričakujemo, zaenkrat še ni znano. Lahko pa se zgodi, da bomo za nekaj časa znova morali zapreti cerkve oz. bodo svete maše brez prisotnosti ljudstva. Naši škofje nas pozivajo, da se držimo vseh preventivnih ukrepov in skrbimo za svoje zdravje. Tudi v Domžalah je število okuženih zelo naraslo, virus je torej vstopil v našo neposredno bližino. Obvezne maske, razkuževanje rok, razdalja kjer je to možno, zapisovanje telefonskih številk… Ne pozabimo na te ukrepe, kadar smo v cerkvi.

Smo tudi v tednu priprave na prejem zakramenta svete birme. Če bomo lahko, bomo v soboto ob 10.00 imeli slovesnost svete birme. Starše prosim, da redno spremljate elektronsko pošto, kamor boste dobivali sprotna navodila. Če pa bo možno, se bomo z birmanci srečali vsak večer pri sveti maši ob 19.00. Vsak večer bo med mašo tudi priložnost za sveto spoved.

Vabljeni k molitvi rožnega venca, bodisi doma posamično ali tukaj v cerkvi pol ure pred sveto mašo.

V župniji Dob tudi letos organizirajo šolo za zakon. Prvo srečanje so že imeli, vendar se še vedno lahko pridružijo novi pari. Več informacij dobite pri g. župniku Juretu v župniji Dob.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM
(če bodo razmere dopuščale)

V torek zvečer ob 20.00 družine molijo za družine.

V sredo zvečer ob 18.00 srečanje škofa birmovalca z birmanci in starši ter botri. Napovedano srečanje škofa s člani ŽPS pa žal ODPADE.

V petek zvečer ob 20.00 ima svoje redno srečanje 1. zakonska skupina. Istočasno ima redno srečanje tudi mladinska skupina.

V soboto dopoldan ob 10.00 slovesnost svete birme. V kolikor birma bo, bodo v cerkvi lahko prisotni samo birmanci, botri in starši. Za ostale bo organiziran prenos slovesnosti preko interneta, povezavo boste dobili na naši župnijski internetni strani.

Prihodnja nedelja je 29. navadna nedelja med letom – misijonska nedelja. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za misijone. Najlepša hvala!