Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 03. 2021

Praznovanje Velikonočnih praznikov

Zaradi znanih razlogov in ukrepov, ki so sedaj v veljavi, bo praznovanje velikonočnih praznikov potekalo v okrnjeni obliki. Povabljeni ste, da obrede velikega tedna, molitev križevega pota, blagoslov jedil in sveto mašo na Veliko noč spremljate preko interneta na naši internetni strani oz. na spletnem partalu Domžalec.si

Veliki četrtek ob 19.00: slovesna sveta maša velikega četrtka
Veliki petek

ob 15.00: molitev križevega pota

ob 19.00: obredi velikega petka

Velika sobota

ob 15.00: blagoslov velikonočnih jedil

ob 19.00: slovesna vigilija in sveta maša

Velika noč ob 10.00: slovesna sveta maša, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 12.00

Cerkev bo vse dni čez dan odprta za osebno molitev. V cerkvi lahko dobite blagoslovljeno vodo in verski tisk.

Od 1.4. dalje (tudi po Veliki noči) bodo vse molitve in svete maše potekale BREZ ljudstva in vas prosimo, da se tega tudi držite.

Napovedane so tudi kontrole inšpektorjev in si nihče ne želi plačevanja kazni.

Naj nas vse to ne spravlja v slabo voljo. Vzemimo kot izziv, da Jezusovo zmago nad smrtjo praznujemo predvsem v svojih srcih, v jedru življenja. Zunanje dogajanje sicer to lahko popestri in olepša, ne sme biti pa bistveno.

Vesele, blagoslovljene, v srcu doživete velikonočne praznike vam želiva!

župnik Klemen in duhovni pomočnik Andrej