Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 09. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Vaš današnji dar je po sklepu škofov namenjen za kristjane v Sveti Deželi.

Danes je med nami s. Barbara Peterlin, naša domačinka, ki deluje v Ukrajini. Če kdo želi podpreti delo sester v Ukrajini, lahko svoj dar daste v leseno škatlo zadaj pod korom. S. Barbara bo po končani sveti maši tudi zunaj pred cerkvijo, kjer se lahko ustavite in še kaj poklepetate z njo.

Hvala vsem, ki ste v ponedeljek pomagali pripraviti prijetno srečanje s sodelavci Radia Ognjišče.

V tem tednu se bomo pripravljali na slovesnost svete birme, ki jo bomo imeli prihodnjo nedeljo pri sveti maši ob 11.30. Zaradi slabšanja razmer glede korone so škofje predlagali, da birmo prestavimo na zgodnejši termin. Z birmanci se bomo v tem tednu dobili vsak večer pri sveti maši ob 19.00. V četrtek imamo ob 18.00 srečanje s škofom birmovalcem, v petek zvečer po maši pa generalko pred slovesnostjo. Tudi vsi ostali družinski člani in botri lepo vabljeni vsak večer k sveti maši. V nedeljo bo cerkev ob 11.30 rezervirana zgolj za starše, botre in birmance. Sveto mašo boste lahko spremljali tudi zunaj na trgu ali od doma po internetu.

V soboto bo v Stični tradicionalno 40 vseslovensko srečanje mladih. Tisti mladi, ki ste se prijavili, boste obveščeni, kdaj odpelje avtobus za Stično in vse ostalo potrebno. Pogoj za sodelovanje na srečanju pa je PCT, kar bodo pri vstopu na prizorišče tudi preverjali, zato vas prosim, da ste na to pripravljeni.

Zadaj pod korom so na mizici koledarji Vincencijeve zveze dobrote. K vsakemu koledarju spada tudi kuverta, ki je tam zraven. Notri je položnica, po kateri lahko nakažete svoj dar za koledar.

Danes obhajamo 24. navadno nedeljo med letom, imenovano tudi nedeljo mladih. V tednu pred srečanjem v Stični vam mlade na poseben način priporočam v molitev.

Ta teden imamo z veroučenci sveto spoved, razen seveda 1. in 2. razred.

V ponedeljek ob 10.00 srečanje uredniškega odbora za Župnijski list.

Prihodnja nedelja je 25. navadna nedelja med letom – nedelja svetniških kandidatov. Pri svetih mašah bomo brali posebno pismo pred volitvami novih članov ŽPS. V Župnijskem listu si lahko preberete vse glede volitev, že sedaj pa povabljeni, da razmislite, koga iz vaše okolice bi predlagali, ki bi pomagal uresničevati pastoralne spodbude prihodnosti. Kot že rečeno, bomo imeli pri sveti maši ob 11.30 slovesnost svete birme.