Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 10. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine, Odmeve z Goričice ter revijo Prijatelj.

Danes obhajamo žegnanjsko nedeljo, saj se v teh dneh spominjamo obletnice posvetitve cerkve in daritvenega oltarja. Naj bo današnji danes res dan veselja za vse nas, da nam je Bog po naših prednikih dal tako lepo Marijino cerkev, v kateri lahko vsak dan prejemamo milost zakramentov. Hvala tudi za vaš dar, ki ga boste ob koncu svete maše pri ofru maše darovali za potrebe cerkve. Tisti, ki ste zunaj, bo do vas prišel pobiralec s pušco.

Če še kdo ni oddal volilnega lističa oz. svojih predlogov za članstvo v Župnijskem pastoralnem svetu, lahko to stori še danes. Škatla je še vedno zadaj pod korom, kamor lahko oddate svoj glas.

Vstopili smo v mesec oktober, ki je mesec molitve rožnega venca. Lepo vabljeni k tej molitvi pred vsako mašo tukaj v cerkvi ali k molitvi posamezno ali v družini doma!

Kot ste že lahko prebrali v Župnijskem listu, bomo imeli na zahvalno nedeljo v začetku novembra srečanje zakoncev jubilantov (jubilantov lanskega in letošnjega leta). Zaradi lažje organizacije vse jubilante prosim, da se predhodno prijavite v župnišču.

Še vedno vabimo in prosimo za pomoč pri čiščenju cerkve. Gospe vedno težje očistijo cerkev vsak teden in bodo zelo vesele, če se jim 1x na mesec kdo pridruži.

Danes obhajamo 27. navadno nedeljo med letomrožnovensko nedeljo. Hkrati je danes tudi začetek tedna za življenje. Letošnje geslo tedna je: Z veseljem do življenja skrbimo drug za drugega. Vabljeni tudi, da se pridružite molitveni akciji: 1.000.000 Zdravih Marij za 1.000.000 nerojenih otrok v zadnjih 70 letih. Slovesen začetek tedna za življenje bo danes popoldan ob 16.00 s sveto mašo na Brezjah.

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje tajništva ŽPS.

V petek zvečer ob 20.00 bo redno srečanje mladinske skupine. Mladi lepo vabljeni!

V petek zvečer ob 20.00 bo v zimski kapeli tudi prvo srečanje odraslih skavtov naše župnije. Vabljeni vsi dosedanji in morebitni novi člani in simpatizerji.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje 2. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom. Ta dan bo tudi sklep tedna za življenje.