Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 11. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na misijonsko nedeljo namenili za naše misijonarje.

Danes ponoči smo prestavili uro na zimski čas. Od sedaj naprej bodo večerne svete maše ob nedeljah in med tednom ob 18.00, zato se za eno uro skrajšajo uradne ure v župnijski pisarni v ponedeljek in petek popoldan (17.00 - 17.45).

Jutri (ponedeljek) je slovesni in zapovedani praznik Vseh svetih. Svete maše bodo ob 8.00, 10.00, 11.30 ter ob 14.00. Nato bodo sledile molitve na pokopališčih ob 15.00 na gornjem pokopališču in ob 16.00 na spodnjem. Ob 18.00 bomo nato v cerkvi molili vse štiri dele rožnega venca. Lepo vabljeni! Prosimo pa vse, da poskrbite za svoje zdravje in upoštevate priporočila države, kako to lahko naredimo (nošnja mask, medsebojna razdalja, razkuževanje rok…). Sami lahko največ naredimo in smo odgovorni, da ohranimo svoje zdravje in zdravje naših bližnjih.

V torek se spominjamo vseh vernih rajnih. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Radi se spominjajmo naših rajnih bratov in sester čez celo leto - ne samo za praznike!

Do srede je še čas za prijavo na nedeljsko praznovanje zakoncev jubilantov. Vsi pari, ki ste lani ali letos praznovali okroglo obletnico zakonskega življenja (5, 10, 15, 20, 25, … let), lepo vabljeni!

V torek znova nadaljujemo z veroukom za vse skupine po ustaljenem urniku.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ima redno srečanje mladinska skupina.

Prihodnja nedelja je 32. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Pri vseh svetih mašah bomo zapeli zahvalno pesem in se tako zahvalili Bogu za vse prejete milosti in darove letošnjega leta. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali letošnji zakonci jubilanti. Posebna zahvala Bogu pa bo na ta dan za našega duhovnega pomočnika g. Andreja Sveteta, ki bo v nedeljo praznoval svoj 76. rojstni dan. Vse najboljše mu želimo in naj ga Bog blagoslavlja in varuje še naprej!