Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 12. 2021

3. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Misijonska obzorja.

Hvala za vaš dar preteklo nedeljo, ki ste ga namenili za gospodarske potrebe župnije.

Pred nami je spovedni teden. Z veroučenci bomo imeli sveto spoved v času rednih ur verouka, razen za 1. in 2. razred, s katerimi se dobimo v učilnicah. V petek bomo imeli spovedni dan, ko bomo imeli priložnost za sveto spoved tukaj v cerkvi od jutranje do večerne svete maše. Na razpolago bodo duhovniki iz naše dekanije, seznam že visi zadaj na spovednici.

V petek zvečer bodo naši skavti med nas prinesli Betlehemsko luč miru. Pri večerni sveti maši bodo skavti imeli sodelovanje, nato po maši pa boste lahko dobili lučko miru zunaj pred cerkvijo, v naslednjih dneh pa plamen lahko dobite tukaj v cerkvi pred oltarjem. Naj nas betlehemska luč miru povezuje, predvsem pa odpira delovanju Boga med nami.

V petek vstopamo tudi v čas neposredne priprave na božične praznike. Vsak večer božične osemdnevnice bomo prepevali: Kralja, ki prihaja, pridite molimo in z Marijinim kipom romali po cerkvi. Vsak večer bomo poslušali tudi kratko razmišljanje o zakramentih, ki je namenjeno predvsem otrokom. Vsi lepo vabljeni k tej duhovni pripravi na praznike, zlasti lepo vabljeni veroučenci in družine.

Naročniki v župnišču že lahko dvignete zbirko Mohorjevih knjig za prihodnje leto. Prav tako imamo v župnišču tudi še koledarje, kadilo, oglje in voščilnice za božične praznike.

V sredo zvečer ob 17.00 bomo imeli tukaj v cerkvi blagoslov otrok iz našega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS v novi sestavi. Člani ste vabilo dobili po elektronski pošti.

V petek imamo spovedni dan, zvečer ob 20.00 priložnost za sveto spoved tudi za mlade, zato v petek zvečer ni rednega srečanja mladinske skupine. Ima pa svoje redno srečanje 1. zakonska skupina.

V soboto dopoldan čistijo cerkev starši in veroučenci 6. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 8.00 pred cerkvijo. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 4. adventna nedelja.