Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 01. 2022

2. nedelja po Božiču

Na razpolago imate novo številko Župnijskega lista in Odmeve z Goričice. Ni pa za to nedeljo nove številke Družine.

Hvala za vso pomoč in sodelovanje pri letošnjih božičnih praznikih. Hvala za vse pozornosti in voščila, ki smo jih bili deležni v župnišču. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Znova nadaljujemo z veroukom za vse skupine po ustaljenem urniku. Izjema je četrtek, ko obhajamo praznik Gospodovega razglašenja – svete tri kralje. V četrtek ne bomo imeli verouka, otroci naj se udeležijo svete maše. Otroci naj v tem tednu k verouku prinesejo tudi skrinjice – šparovčke, v katere so skozi adventni čas zbirali prispevke za lačne otroke v Afriki.

Danes nas bodo po končani sveti maši tukaj v cerkvi obiskali koledniki oz. sveti trije kralji. Zaradi korone bomo letos koledovanje izpeljali na tak način, da bodo koledniki ob krajšem programu svoje voščilo posredovali kar tukaj v cerkvi, ob izhodu iz cerkve pa boste lahko oddali svoj dar za misijone ter prejeli nalepko za na vrata vaših hiš. Dopoldan bodo koledniki to naredili ob koncu svete maše, lepo pa ste vabljeni popoldan ob 17.00, ko bomo imeli tukaj v cerkvi s koledniki malo daljši program, ki se bo zaključil z večerno sveto mašo. Svoj dar za misijone lahko oddate tudi zadaj pod korom v skrinjico.

V župnišču že pobiramo naročila za verski tisk za leto 2022. Vabljeni!

V sredo obhajamo tretji sveti večer. Znova bomo blagoslovili naše domove in na vrata naših domov napisali letnice in začetnice imen svetih treh kraljev. Naj nas ta napis celo leto spominja, da nas Gospod vedno spremlja s svojim blagoslovom.

V četrtek obhajamo praznik Gospodovega razglašenja – svetih treh kraljev. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Vabljeni k svetim mašam!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek popoldan gremo z 2. zakonsko skupino na duhovne vaje, zato v petek zvečer odpade srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja bo nedelja Jezusovega krsta. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli ofer – darovanje za našega duhovnega pomočnika g. Andreja. Iskrena hvala za vaš dar.