Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 09. 2014

Oznanila 23. nedelja med letom

Na razpolago je nova številka Družine in Ognjišča, Župnijski list ter Odmevi z Goričice, ki prinašajo odmeve raznega dogajanja od celega poletnega časa. Vzemite v branje!

V tem tednu smo v kleti župnišča položili izolacijo in estrihe, sedaj bodo na vrsto prišli pečarji, malarji in nato že montaža ogrevalnega sistema. Moramo pa v tem času pripraviti tudi staro zakristijo v cerkvi, kamor moramo pripeljati dovod tople vode. Možakarje torej prosim, če bi se od torka naprej lotili tega dela. Odstraniti moramo staro peč, razbiti tla, narediti povezavo z župniščem… Če kdo potrebuje staro peč na kurilno olje, naj se oglasi v župnišču. Hvala vsem, ki pomagate pri celotni zadevi in nas podpirate pri tem. Hvala tudi za vaš današnji dar pri darovanju, saj je današnja nedelja gospodarska nedelja.

S ponedeljkom začnemo novo veroučno leto po že objavljenem urniku.

Do srede je še čas za prijavo za vse tiste, ki bi v soboto želeli poromati na Brezje, ko je molitveni dan za duhovne poklice.

Vsi mladi, ki bi se želeli udeležiti vseslovenskega srečanja mladih v Stični, ste prav tako vabljeni, da se prijavite v župnišču. Cena prevoza je 10€, zaradi lažje organizacije pa vas prosim, da se prijavite čim prej (zadnji rok za prijavo je 16.9.). Zlasti lepo vabljeni lanskoletni birmanci!

Danes popoldan vabljeni na peš romanje v Mengeš. Za peš romarje: zberemo se tukaj pred cerkvijo ob 14.30, v Mengšu pa je molitev ob 16.00. Vsi lepo vabljeni!

V ponedeljek praznujemo praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Svete maše bodo ob 8.00 in 10.00 ter zvečer ob 19.00.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 seja tajništva ŽPS.

Ker bo g. Avguštin v torek odsoten, bo obhajilo bolnikov in ostarelih v D.U.D že v ponedeljek popoldne in ne v torek.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje organistov iz naše župnije.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih birmancev. Prosim za udeležbo, da se dogovorimo vse potrebno glede svete birme v mesecu oktobru.

V petek zvečer ima svoje srečanje zakonska skupina. Ob 20.30 začne svoja redna srečanja tudi mladinska skupina. Vsi mladi, zlasti lanskoletni birmanci, lepo vabljeni.

V soboto je na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice. Program se začne ob 8.30 z rožnim vencem, sveta maša je ob 10.30. Lepo vabljeni!

V nedeljo bomo imeli pri sveti maši ob 10.00 redno jesensko srečanje preizkušenih bratov in sester. Lepo prosim, da omogočimo to srečanje vsem ostarelim in bolnim. Pred sveto mašo bo možnost svete spovedi, med mašo bomo podelili zakrament bolniškega maziljenja. Po sveti maši bo pogostitev zunaj oz. v veroučnih prostorih. Gospodinje prosim za pecivo, skavte in vse ostale pa za pomoč pri spremstvi in strežbi.