Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 09. 2014

Oznanila 25. nedelja med letom

V branje vzemite novo številko Družine ter Župnijski list.

Škofijska Karitas nas prosi za pomoč vsem, ki so jih prizadele poplave v Sloveniji. Položnice za nakazilo najdete zadaj med tiskovino.

Obnovitvena dela v kleti počasi, a vztrajno napredujejo. Sicer imamo vedno več razkopanega, ampak upajmo, da kmalu začnemo tudi zapirat luknje in urejat okolico, da bomo za birmo imeli pospravljeno okoli hiše. Hvala vsem, ki nas pri tem delu podpirate – tako fizično kot finančno.

V tem tednu nadaljujemo z veroukom za vse skupine po ustaljenem urniku.

V sredo praznujemo god blaženega škofa Antona Martina Slomška. Po večerni sveti maši nam odrasli pevci s sodelavci pripravljajo krajšo akademije Slomšku na čast. Vabljeni, da z udeležbo počastimo spomin na tega velikega slovenca!

V petek gredo birmanci na duhovni vikend pred prejemom svete birme. Zberemo se ob 17.00 pred veroučnimi učilnicami. Vse ostale informacije so birmanci dobili pri veroučni uri. Na vikendu bomo tudi začeli z birmansko devetdnevnico.

Zaradi raznih obveznosti našega novega pomočnika Gašperja smo imeli do sedaj dvakrat ministrantske vaje ob petkih popoldne, od sedaj naprej pa jih bomo imeli ob sobotah ob 9.00. Fantje, lepo vabljeni, da pridete k ministrantom in tako postanete na poseben način duhovnikovi sodelavci ob oltarju.

V soboto dopoldne od 10. - 12. ure bodo v veroučnih prostorih ustvarjalne delavnice, ki jih vodi Tomaž Jeglič. Otroci lepo vabljeni!

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše in botre, ki boste dali krstiti svoje otroke v mesecu septembru.

V sredo zvečer po sveti maši akademija na čast Antonu Martinu Slomšku.

V sredo zvečer ob 20.00 katehetski sestanek.

V petek dopoldan ob 9.30 je sveta maša v MGC Bistrica.

V petek zvečer ob 19.00 pevske vaje mladinskega pevskega zbora Amen ter ob 20.30 srečanje mladinske skupine.

V soboto zjutraj ob 8.00 imamo čiščenje cerkve pred praznikom svete birme. Starši birmancev, lepo povabljeni!

Prihodnja nedelja je zadnja v mesecu, krstna nedelja. Po jutranji sveti maši bomo imel krst 9 novih članov našega oltarnega občestva.