Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 09. 2016

Oznanila 23. nedelja med letom

Nova številka Družine vas čaka na mizici za tisk. O dogajanju v poletnem času v naši župniji pa si lahko preberete v noči številki Odmevov z Goričice.

V tednu, ki je pred nami, bomo imeli vpis otrok k verouku. Razpored skupin, urnike in vse ostale informacije ste že lahko dobili pretekli teden v katehetskem pismu. Nekaj izvodov pa še lahko dobite zadaj na mizici.

Hvala vsem, ki ste v preteklem tednu pomagali pri čiščenju učilnic. Tokrat je bilo precej manj ljudi, kot pretekla leta. Hvala pa vsem tistim, ki ste se odzvali vabilu in po svojih močeh pomagali pri tem opravilu, da so učilnice kolikor toliko pripravljene na novo veroučno leto.

Danes (nedelja, 4.9.), bo papež Frančišek v Rimu za svetnico razglasil Agnes Gonxa Bojaxijo, bolj znano kot Mater Terezijo. Zahvalimo se Bogu za zgled njenega življenja med revnimi v Indiji! Zunaj pred cerkvijo pa ob tej priliki lahko kupite nekaj knjig, ki opisujejo njeno življenje ali jih je ona sama napisala. Vabljeni k nakupu!

Hvala vam za vaš dar, ki ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenjate gospodarskim potrebam naše župnije.

Do ponedeljka, 5.9., je še čas za prijavo na sobotno romanje na Brezje, kjer bo molitveni dan za duhovne poklice. Hkrati pa vabim tudi mlade, da se prijavijo za romanje v Stično, ki bo v soboto, 17.9..

V ponedeljek, torek in sredo bo potekal vpis k verouku, dopoldne od 10.00-12.00 ter popoldne od 16.00-18.00.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje članov gospodarskega sveta.

V četrtek praznujemo praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Svete maše bodo tukaj ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00.

V petek popoldne ob 15.00 srečanje ministrantske skupine. Stari in novi ministranti vabljeni, da pridemo skupaj in se dogovorimo, kdaj bomo imeli redna srečanja! V petek zvečer ob 20.00 tudi prvo srečanje mladinske skupine. Zlasti lepo vabljeni lanskoletni birmanci ter seveda tudi vsi ostali!

V soboto je na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice, molitev se začne ob 8.30, sveta maša je ob 10.30. Lepo vabljeni!

V nedeljo bomo praznovali katehetsko nedeljo, pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli blagoslov šolskih in veroučnih torb, ki jih boste otroci prinesli s seboj k maši.