Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 09. 2016

Oznanila 26. nedelja med letom

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list - vzemite v branje. Med tiskovino najdete tudi zgibanko glede učenja kitare in ostalih instrumentov. Uvodni sestanek za vse zainteresirane bo ta četrtek zvečer ob 20.00.

Zgolj vitraža v zakristiji nam še manjkata in bomo z obnovitvenimi deli oken zaključili. Hvala vsem, ki nam pomagate in podpirate celotno obnovo!

Vabljeni na svetoletno dekanijsko romanje, ki ga bomo imeli 15.10. na Sveto Goro. Podrobnejši program in ceno si lahko preberete v Župnijskem listu. Prijave se že zbirajo v župnišču.

Tradicionalni dobrodelni koncert naše Župnijske Karitas bomo imeli v četrtek, 20. oktobra, zvečer ob 20.00. Že sedaj lepo vabljeni k udeležbi!

Hvala staršem letošnjih birmancev, ki so včeraj očistili cerkev v pripravi na slovesnost svete birme, ki jo bomo imeli čez dva tedna.

Zadaj pod korom si na panoju lahko ogledate idejno ureditev trga ob cerkvi. Če ima kdo kakšne ideje za izboljšanje predloga, naj se oglasi v župnišču.

Danes (nedelja) bodo pri sv. maši ob 10.00 sodelovali otroci našega župnijskega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Po maši bo zunaj še priložnostna tržnica oz. bazar, kjer lahko kupite njihove izdelke oz. izdelke staršev otrok. Vsa zbrana sredstva so namenjena delovanju vrtca. V ta namen je zadaj pod korom škatla, kamor lahko oddate svoj dar. Če kdo želi, lahko vrtcu nameni tudi del dohodnine, ki ga lahko podarimo različnim organizacijam, poleg škatle so zadaj tudi položnice za vašo podporo preko bančnega računa. Iskrena hvala za vsak vaš dar!

V petek zvečer pri sveti maši začnemo z birmansko devetdnevnico. Za birmance je to zadnja neposredna priprava pred birmo, tudi ostali jih podprimo z molitvijo in dobrimi deli, da bo Sveti Duh našel mesto v njihovem življenju! Zvečer ob 20.00 nato še redno srečanje mladinske skupine.

V soboto imamo dan celodnevnega čaščenja Najsvetejšega. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Razpored molitvenih ur si preberite v Župnijskem listu. Vsi otroci lepo vabljeni ob 15.00. Zaradi poroke bo popoldne prekinjena molitev pred Najsvetejšim, znova se bo nadaljevalo okoli 17. ure. Vsi lepo vabljeni zvečer k sklepu, ko bomo najprej zapeli litanije na čast Srcu Jezusovemu in prejeli slovesni blagoslov, nato pa še obhajali sveto mašo.

Prihodnja nedelja je za našo župnijo žegnanjska nedelja. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za cerkev. Kot ste lahko brali v Župnijskem listu, imamo kar veliko stvari v načrtu, da bi jih naredili, zato se vam iskreno zahvaljujem za vaš dar. Mislili smo, da bomo takrat že lahko blagoslovili vse obnovljene vitraže, vendar bomo to naredili teden dni kasneje, ko bo za birmo med nami g. nadškof Stanislav Zore.